17.10

marmarikseen

ollaan lähdössä 17.10 deturin reissulle marmarikseen ja kahdeksi viikoksi :) family huoneistoissa olis tarkoitus asua, onkohan kenelläkään kokemusta kyseisestä paikasta? mitään tietoa ei löydy deturin sivuilta :/ ja muuten olisin vielä kiinnnostunut tietämään vähän ilmoista, tarkeneekohan vielä rantsussa ja mitä kannattaa pakata vaatteista mukaan? farkkuja vai tarkeneeko vielä hameella? millään ei meinaa malttaa että pääsee taas takas marmarikselle!! :)

3

459

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pilkunviilaaja

      Marmarikselle...onko se saari???

      • ABC

        Se on yksi maailman suurimmista saarista Suomikin kuuluu siihen:


    • 15 kertaa siellä

      Tulin pois 2.10 ja ainakin silloin kelit olivat mitä mahtavimmat. Joka päivä aurinko paistoi pilvettömältä taivaalta. Päivisin lämmintä oli 30 - 42astetta ja öisinkin aina yli kakskymmentä. Elikkä pitkähihaiset olivat aivan turhaan mukana. Mutta onhan nyt mennyt jo muutama viikko joten ehkä kannattaa joku pitkähihainen ottaa.
      Muuten Marmaris oli parhaimmillaan,ihme tähän aikaan vuodesta vielä aivan vehreätä ja merivesikin oli vielä aivan uitavaa.
      Ja käykäähän kauneussalongissa (manikyyryyri 6e ja pedikyyri 9e).
      Nautittavaa lomaa ... kateellinen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      49
      1344
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      160
      1156
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      1037
    4. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      882
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      198
      871
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      12
      802
    7. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      786
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      771
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      758
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      731
    Aihe