http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288665360456.html?ref=rss
Kyllä ne vesistöt on kiellettävä, samoin yksityinen liikenne, lapsuhreja tulee koko ajan!!
Kyllä ne vesistöt on kiellettävä, samoin yksityinen liikenne, lapsuhreja tulee koko ajan!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Totta, vesistöt siirrettävä muualle! Vedessä oleva lapsihan voi vaikka säikähtää merilevää tai kalaa, kompastua kiveen ja hukkua!!! Kuinka tällainen voidaan sallia? Ensiksi kaikki vedet ja lammikot ja rannat kiellettävä pihatonteilta ja asutusten läheltä!
mutta rivien välistä voi selvästi nähdä että muksua oli paha koiranomistaja pelotellut ja siten pakottanut ajamaan pyörällä heikoille jäille. Siispä piikkiä taas kaikille koirille ja niiden ilkeämielisille omistajille?
säälittävää...... :DDD pitää koirat liittää kaikkeen pahaan ja jokaiseen kuolemaan.
Minäkin menin linkittämään Yleistä autoista-palstalle uutisen, jossa koira oli raadellut ihmistä. Vain kertoakseni, ettei liikenne ole ainut, joka tappaa. Viestiketjuni sai monta plussaa.
Siis raadellut ihmisen kuoliaaksi asti.
Auto-palstalla saattaa olla jopa aikuisia miehiä keskustelemassa, täällä on henkisesti keskenkasvuisia tyttöjä syrjäyttämässä itseään loppuiäksi pusikoihin koirankakkapussin kanssa.Tulevaisuuden ammatti näillä voi olla työharjoittelupaikka Mustissa ja Mirrissä ja joku kovaäänisempi saattaa päästä koirien uimaopettajaksi asti. Osa tietysti istuu kohta vankilatuomiota törkeästä kuolemantuottamuksesta, kun jäi laittamatta Killerit hihnaan.
Nää raatelujutut on jo ihan älyvapaita senkin väpöt hankkikaa jo elämä!!!! Aaaaaargh!!!!!
Yksityisautoilun kieltäminen olisi hyvä idea! Paljon jäisi kuolonuhreja tulematta niin lapsia kuin aikuisia, kannatan! Myös puukot, kirveet, vasarat ym. tulisi kieltää ja jos joku sellaisen käsiinsä saa ja toista sillä lyö niin tämän henkilön kädet tulee katkaista. Oikeastaan ihmiset voisi kieltää, ainakin miespuoliset tai ainakin ne pitäisi kastroida sillä testosteroni aiheuttaa aggressiivista käytöstä.
"Paljon jäisi kuolonuhreja tulematta...- ...ihmiset voisi kieltää, ainakin miespuoliset tai ainakin....-...sillä testosteroni aiheuttaa aggressiivista käytöstä"
- Ai, olikos näilläkin rouvilla sitten jokin testosteronipiikki päällä:
http://theprimesuspect.wordpress.com/2011/01/18/aino-nykopp-koski-tavallinen-sarjamurhaaja/
http://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/2009/05/08/kampaajan-murhannut-nainen-sai-11-vuotta
http://www.telsu.fi/4d: puolen tonnin murhaaja
http://news1.co.uk/fi/crime/109538.html