Takatalvi iski etelään. Huonoimmat huoltoyhtiöt ovat jo ottaneet hiekat pois, nyt sama rumba taas alkaa uudestaan. Onkohan järkeä? Pitäisi katsoa töiden suhteen kalenteriin, ei pihalle. Onneksi meidän kohteissa tukeva hiekkapohja, ei sitten tarvitse vastailla puheluihin "missä hiekka?"
taas se hiekoitus alkaa
huoltoyhtiöntj
7133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vastaa vaan kuitenkin että lumen alla :D
Ei aikainen hiekanpoisto automaattisesti tee huoltoyhtiöstä huonoa. Toki alueet on lakaistava uudestaan, mutta hiekan poiskuljettamisvolyymi on silloin pienempi ja työ nopeampaa. Mikäli työtilanne sallii, on mahdollisimman aikainen hiekanpoisto erittäin viisasta jo hengitysilmankin kannalta. Narinan määrä tuntuu olevan vakio.
Huomenna on jo toisin ,jos nyt auringoksi muuttua voisin.
No ne parhaimmat on keränneet hiekat pois, ja laittaa aamusta uudet jos tarvii. Ne huonoimmat jatkaa edelleenkin nukkumista ja kerää hiekat perinteisesti vapun tienoilla.
Lämmityksenkin voisi katsoa kalenterista, eikä lämpömittarista.
Näinhän tämä tehtiin neuvostoliitossakin.
Miten tj vanhat sepelit auttoi sinua tai asiakkaitasi viime lumisateen jälkeen?
Hoitamistamme pihoista ei aurauksen jälkeen kaikki lumi sulanut, joten nyt on hyvä kun hiekkaa siellä täällä. Muilla näyttää olevan puhtaat jäätiköt. Kiitoksia satelee.