Rakstuin naapurin tyttöön kun se oli rantapyykillä meidän rannassa äitinsä kanssa ja ongittiin ahvenia yhdessä. Tytölle tarttui koukku jalkaan ja minä tohtoroin sen pois linkkarilla. Se oli veristä hommaa, mutta tyttö ei itkenyt. Rakastuminen oli
siitä seurauksena. Myöhemmin on kestettu monta kovaa paikkaa eikä olla itketty.
Miten sinä rakastuit.
siitä seurauksena. Myöhemmin on kestettu monta kovaa paikkaa eikä olla itketty.
Miten sinä rakastuit.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Rakastuin aina saavuttamattomiin kohteisiin. Karmeita pettymyksiähän niistä vai seurasi. Vaimo kyllä löytyi, mutta hän ei ollut se mielestäni "oikea".
Siinä sitä ikäännyttiin niin, että vaimolla oli suosikkimiehensä ja minulla omani, liiton ulkopuolella.
Niin se vaan on että liitot ovat yksilöllisiä. Aina ei se paras kumppani toteudu käytännössä.
En tiedä rakastuinko mutta pari meistä tuli.
Oli Juhannuspäivä ja läksin Hämikselle tanssimaan tyttöporukassa, niin ja hauskaa oli saimme kaikki tanssia jokaisen kappaleen, minulle tuli halu lähteä nukkumaan kun edellinen yö tuli vietettyä Seurasaaressa.
Joku huusi perääni ja käännyin keskellä katua katsomaan taakseni, ja hupsis henkilöauto tuli aivan kiinni minuun, jarrut kirskuivat ja minä huusin, silmissä sumeni ja tuntui kuin maailma olisi ylösalaisin.
Siinä aloin tajuamaan että olen kadulla ja joku nuorimies puhui jotain autoon siirtymisestä, lääkärintarkastukseen pitäisi mennä?
Istahdin jalkakäytävän reunalle ja yritin selvittää olenko minä elossa vai taivaassa,
Kämmenet, polvet ja varpaat veressä vaatteetkin, enhän minä näin voi mihinkään lääkärintarkastukseen mennä, enkä mennyt.
Meni ehkä viikko tai kaksi, olin lähdössä töihin ja vilkaisin talon parkkipaikalle miten siinä tuon värinen auto on, no se päälleajaja istui siellä tuli kyselemään vointia.
No sitä vointia sitten tiedusteltiin ja hoivailtiin puolin ja toisin n 20v.
Sen pituinen se.
Romantiikka syttyy joka paikassa, vai oletteko eri mieltä?
sinulla rassukalla.
Saitko rakastaa?
Olitko onnellinenkin?
©$ rakastuuhan elämänsä aikana useastikin, mutta eivät ne aina tarvitse saada täyttymystään. Riittää jos on kerran saanut kohdata, ja elää rakkaansa kanssa. Tai ehkä voisi kutsua sitä ihastumiseksikin.
Mie rakastuin semmoseen "yliaktiiviseen" tyttöön, joka yritti jokaista yliopiston
poikaa kämpilleen. Yritti sitten lopulta minuakin ja minä läksin. Se kertoi
minulle, että 6 ällän ylioppilas, jonka kanssa hän seurusteli, pisti suhteen
poikki ja hän oli lähellä itsemurhaa. Päätti kuitenkin pistää hösseliksi ja
yrittää kaikkia. Minun kanssa on elänyt aviossa 40 vuotta. Joka päivä sanon
hänelle "rakastan sinua". Halaillaan ja pussaillaan. Siis vieläkin.