lukko?

Onko lumia920 sellaista lukkoa, jonka saisi suoraan aloitusnäyttöön? Olis esim työpaikalla kätevämpi kuin mennä aina asetuksiin jne? Tai jotain ideaa tämän helpottamiseksi?
688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

lukko?

Äänestä

Ei ainakaan valmiiksi. En tiedä onko olemassa mitään sovellustakaan siihen. Kannattaa kiinnittää asetus-palkki aloitusnäytölle, niin helpottaa edes vähän. :D

Äänestä
  • On se aloituksessa, mutta vielä sen jälkeen turhan monta pykälää. Kaipaan sellaista sovellusta, joka on just aloutusnäytöllä ja siihen vois asentaa salasanan valmiiksi. Sitten vaan painaisi sitä ja puhelin olis lukossa. Sitten avatessa vaan antais sen salasanan ja puhelin jäisi siitä eteenpäin auki, kunnes painaisi lukkoa uudestaan.

    Äänestä

  • Samoin kaipaan ominaisuutta, että valinnan soittoääni-äänetön lisäksi samasta saisi myös värinän suoraan päälle, nyt senkin joutuu erikseen kaivelemaan asetuksista. Puhelin on muuten niin hieno ja kiva, niin ihmettelen näitä pikku juttuja.

    Äänestä

  • kiinni-auki kirjoitti:

    Samoin kaipaan ominaisuutta, että valinnan soittoääni-äänetön lisäksi samasta saisi myös värinän suoraan päälle, nyt senkin joutuu erikseen kaivelemaan asetuksista. Puhelin on muuten niin hieno ja kiva, niin ihmettelen näitä pikku juttuja.

    Lumia 920 niinku muutki lumiat lukittuu virtanäppäimen painalluksella. Aktivoi ensin asetuksista lukitus ja määritä salasana. Voi määrittää myös ajan jossa lukittuu itsestään.

    Äänestä

  • watsii roi kirjoitti:

    Lumia 920 niinku muutki lumiat lukittuu virtanäppäimen painalluksella. Aktivoi ensin asetuksista lukitus ja määritä salasana. Voi määrittää myös ajan jossa lukittuu itsestään.

    toihan on kaikille itsestään selvää kyse oli päänäytöstä lukitus eikä virtanäp

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinni-auki kirjoitti:

Onko lumia920 sellaista lukkoa, jonka saisi suoraan aloitusnäyttöön? Olis esim työpaikalla kätevämpi kuin mennä aina asetuksiin jne? Tai jotain ideaa tämän helpottamiseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu