Siskoni muutti viime vuodenlopulla poikaystävänsä kanssa omaan kämppään. Nyt siskoni on kutsunut minut useampaan kertaan luokseen siksi aikaa kun hänen poikaystävänsä on poissa. Miksiköhän hän kutsuu minut luokseen usein silloin kun hänen poikaystävänsä on poissa yli tunnin? Muulloin ei niinkään kutsuja tule. Miksiköhän hän haluaa olla kanssani kahdestaan hänen luonaan?
Miksi sisko kutsuu kylään?
hämmentynyt veli
111291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Se haluaa antaa sulle piparia ?
Ehkä hän haluaa kuulla miespuolista näkökulmaa johonkin asiaan tai ongelmaansa poikaystäväänsä liittyen. Kutsuhan voi olla luottamuksellinen.
Olen siis mennytkin pari kertaa. Jolloin hänellä ei ole ollut mitään asiaa vaan olemme istuneet vaan sohvalla ja katsoneet vaan televisiota.
No siinä tapauksessa on vaikeampaa tietää miksi sisko haluaa seuraasi. usein vain on myös niin, että sisarukset hakevat toisiltaan turvaa. Jos hän on vähän aikaa sitten muuttanut pois ja vieläpä omaan kämppään poikaystävänsä kanssa, voi hänestä tuntua siltä että hän haluaa ylläpitää perhesuhteita ja tällä tavoin varmistaa, ettei aivan ole yksin tässä tilanteessa.
Toisaalta en tiedä asian kontekstia, joten voin vain arvailla syitä...
Ps. Naiset ovat myös välillä muutenkin mystisiä. :)
Voihan helvetti.
Epäluulo ja valhe voi tosiaan
tuhota yhteiskuntia.
Ja lääke on Jeesus Kristus.
Ja Hänen totuutensa.
Sanoisin sen mitä Raamatussakin
sanotaan:
pahat eivät tajua pahuuttaan.
On vissiin ihan normaalia että sisarukset viettävät aikaa keskenään?
Oliskohan niin yksinkertainen syy että olet hänen veli???
Jospa poikaystävä ei jostain syystä pidä sinusta? Siskosi kuitenkin välittää sinusta ja haluaa tavata, joten kutsuu vain silloin kun poikaystävä on varmasti poissa?
Ihan varmasti se pakottaa sut nussimaan sitä! Ei jeesus no siinähän mietit turhanpäiväistä paskaa.
Ai kumpi pakottaa nussimaan kumpaa?
Hämmentynyt veli, vastaus lienee tämä:
http://www.e-mielenterveys.fi/ikaantyneet/yksinaisyys/