Ylen HD-kanavat Digitan antenniverkossa

http://yle.fi/yleisradio/faq/teravapiirto-hd/ylen-hd-muotoiset-kanavat-antennijakelussa

Ylen HD-kanavat ei jatka Digitan verkossa D-nipussa 10.2.2015 jälkeen. Vähän älytöntä mutta näin on imoitettu!
1139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei noin ole ilmoitettu vaan että nykyinen sopimus Digitan ja Ylen välillä on voimassa tuohon päivämäärään saakka. Kannattaa lukea linkin sivu alareunaan saakka.
Minusta on harmillista, että Yle Teeman teräväpiirto-ohjelmat eivät näy Digitan kautta. Teemalta kumminkin tulee aitoa HD:tä, jota Welho välittää kaapelissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei nimeä. kirjoitti:

http://yle.fi/yleisradio/faq/teravapiirto-hd/ylen-hd-muotoiset-kanavat-antennijakelussa

Ylen HD-kanavat ei jatka Digitan verkossa D-nipussa 10.2.2015 jälkeen. Vähän älytöntä mutta näin on imoitettu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu