Uusi harrastus

Hei

Olen ulosotossa, elämä on ankeaa rahattomana. Olenkin keksinyt itselleni uuden harrastuksen omaksi ilokseni ja onhan aina toivoa jotta onni olisi myötä ja saisin tämän harrastuksen avulla makseltua joskus noita velkojakin ylimääräistä.

Haluaisin siis pelata netissä uhkapelejä, mutta ongelmaksi asiassa tekee sen että vouti tyhjentää pelitilit. Missä ja miten tätä voi siis harrastaa ilman että käy kylmät?
8325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Millä ajattelit rahoittaa uuden harrastuksen ? Itsekin uo:ssa ja 1/3 palkasta menee suoraan velkoihin. Minulla on Paf:lla pelitili, joskus muutaman kympin olen pelannut ja vastaavan suuruisia voittojakin tullut. Ei ole vouti tilillä vieraillut. Mutta jotenkin tympii tuo häviäminen sinne Paf:lle, joten olen asettanut itselleni pelikiellon. Mutta luulisi, että muutamalla kympillä pelaaminen ei ketään kiinnosta ja jos isompia voittoja tulee, niin se on vain oikein, että vouti vie suurimman osan niiden velkojen maksuun. Eikös se olisi hyvä päästä veloista eroon ?

Äänestä
  • PAf on yksi huonoimmista päästä.. kyllä se vouti on kysynyt paljonko pelitilisi saldo on.

    Äänestä

  • SS_mies kirjoitti:

    PAf on yksi huonoimmista päästä.. kyllä se vouti on kysynyt paljonko pelitilisi saldo on.

    Joo, voi vapaasti kysellä. Saldo 5 senttiä ja pelikielto asetettu. Ei voi pelata ja ei edes tee mieli pelata.

    Äänestä

Minulla kans uusi harrastus.
Keräilen tyhjiä pulloja ja tölkkejä.
Niistä pitäis maksaa verot,mutta haistakoon verovirasto huilun.
Viikossa tienaan ylimääräistä noin 3 euroa.Kuukaudessa yli kympin ja vuodessa toista sataa euroa,PUHTAANA KÄTEEN!!

Äänestä

Miksi jauhatte paskaa täällä? Vouti ei todellakaan saa mitään tietoja mistään sinun pelitileistäsi ilman oikeuden päätöksiä. Idiootit.

Äänestä

Miksi jauhatte ****** täällä? Vouti ei todellakaan saa mitään tietoja mistään sinun pelitileistäsi ilman oikeuden päätöksiä. Idiootit




Taida jauhaa paskaa itse. Älä tule tänne aukomaan päätäsi. kun näemmä tiedä asioista mitään. Voutihan tyhjentää pelitilit ja muutkin tilin jos hyväksi näkee ja ihan ilman oikeuden päätöstä.

Äänestä

Ja vitut vouti mitään pelitiliä tyhjennä... Ei kai kukaan urpo avaa pelitiliä omilla sotu-tiedoillaan..?? Tällöin vouti joutuisi käymään läpi KAIKKI (Suomalaiset ja ulkomaalaiset) pelifirman asiakkaat, joka on täysin mahdotonta toteuttaa... :)

Äänestä

Paffista en tiedä, mutta on aivan hemmetin varmaa että mihinkään kanaalinsaarille avattuun pelitiliin ei pääse voudit suomesta, ja tuskin ruotsistakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PetriV kirjoitti:

Hei

Olen ulosotossa, elämä on ankeaa rahattomana. Olenkin keksinyt itselleni uuden harrastuksen omaksi ilokseni ja onhan aina toivoa jotta onni olisi myötä ja saisin tämän harrastuksen avulla makseltua joskus noita velkojakin ylimääräistä.

Haluaisin siis pelata netissä uhkapelejä, mutta ongelmaksi asiassa tekee sen että vouti tyhjentää pelitilit. Missä ja miten tätä voi siis harrastaa ilman että käy kylmät?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu