BB 2014 asukkaat

BB-tuotannon homokiintiö on 30-50 % kauden kokonaisasukasmäärästä.

Niko Saarinen tulee taloon taas kesken kauden "pelastamaan" romahtaneet katsojaluvut.

Scandinavian Hunkseista vähintään kaksi on valittu mukaan ja loput tanssiryhmästä esiintyy BB-talossa.

80 % asukkaista on PK-seudulta.

Kaikki tuntevat toisensa entuudestaan.
322679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Lapista olis joku hieno nähdä talossa jostan Utsjoelta tai Inarista, Enontekiöltä. Lappalaista ei ole vielä millään kaudella nähty.

Äänestä
  • Olihan se yks akka rovaniemeltä silloin toissa vuodelta, se voittikin sen koko BB:n silloin ...

    Äänestä

Äänestän sitä voittoon jolta näkyy ensimmäisenä PlLLU!

Äänestä

Lapista Rovaniemeltä oli vuonna 2009 Big Brotherissa Toni Haste.

Eipä toi Rovaniemi taida olla Lappia lappilaisten mielestä???

Mutt' ei hyvältä näytä kun mitään asukkaaksi taloon ympäri maan valintakiertuettä ei järjestetä aikaisempien vuosien tapaan. Tämän vuotisetkin asukkaat taidetaan onkia facebookista ja Tigerin Vipistä.

Erilaisia julkkistyrkkyjä ja viidakon tähteitä tullaan näkemään varmasti.

Äänestä

Rovaniemi ei ole mitään lappia. Jostain utsjoelta enontekiöltä tai inarista ei ole ollut millään kaudella ketään. Joten se olisi ainakin jotain uutta joku saamelainen talossa joka tietty osaa myös suomea.

Äänestä

Myöskään Sottungasta ja Lestijärveltä ei ole ollut yhtään asukasta.

Äänestä
  • Siis mistä ???

    Äänestä

Lappilaiset on liian fiksuja mihinkään beebeisiin.

Ne osaa naihja ja ryypätä ilman 247 kameroitakin.

Äänestä

Vaikka sitten homoja taloon nehän on ollu värikkäitä asukkaita eikä ne siellä ole talossa homostellu ole jos se jotain haittaa. Kunhan ei ku*ipäisiä ihmishirviöita kuten Teija ja Anne tai jakorasioita tyyliin Tea ja ja JonnaI.

Äänestä
  • Eikä jakoavaimia niinkun se karvaton kuvakoira tai mikä se oli

    Äänestä

Johtaja Virtanen ja Petri Penna ovat luvanneet runkata koko talossa olo ajan.Toinen on varas ja toinen pilleristi.

Äänestä

Turhaa vonkausta, taloon piti päästä kovan yrityksen kautta, ei netissä spämmäällä.

Äänestä

Itse katson pari ensimmäistä jaksoa. Jos mukana ei ole yhtään homomiestä, nuorta tai vanhaa, lopetan katsomisen. Vain homot ovat viihdyttäviä. Lesbo saattaa pystyä korvaamaan homon, mutta mieluummin homoseksuaali mies. Mieluiten kaksi tai vaikka kolme...

Tämä saattoi kuulostaa sarkasmilta, mutta olen oikeasti sellainen hetero, jota bb-talossa kiinnostaa oikeastaan vain homot. Minun mielestäni on äärimmäisen tylsää seurata tv:stä ilta toisensa perään joidenkin heterobimbojen ja tavisjätkien kuhertelua ja hanipöö-juttuja. Haluan kunnon homoseksuaalista väreilyä, vihjauksia samaa sukupuolta olevien välisestä seksistä sekä mielellään homoseksuaalista mustasukkaisuusdraamaa á la Nino Sampo Ragnar vuosia sitten... Ai jai, se se vasta oli viihdyttävää tällaisen pelkästään muita heteroita tuntevan rivikatsojan mielestä.

Homoja taloon, kiitos!!!

Eli jos ei yhteen homoa astu taloon, niin enpä viitsi pitemmälle katsoakaan...

Äänestä

Minä myös toivon taloon homoja tai bi seksuaaleja..itse olen kylläkin hetero mutta totuushan on aika pitkälti että lesbot ja homo miehet on aika kiinnostavia,erilaisuutta,draamaa taloon tuovia ja viihdyttäviäkin persoonia ainakin siinä tapauksessa jos ajatellaan heitä vain bb talon asukkaina.Muistan ikuisesti sen kuin Nino oli niin pirun mustis Sammosta...oli siinä ihmettelemistä kerrakseen

Äänestä

Itse katson vain ja ainoastaan 24/7 netin kautta.

Äänestä

Homomiehet ovat kiinnostavia, koska julkihomot ovat uskaltaneet kulkea vastavirtaan ja elää suuntaumuksensa mukaisesti. Sen vuoksi he ovat myös monella muulla tavoin kiinnostavia ihmisiä. Heille on aivan sama mikä on soveliasta tai odotuksenmukaista. He eivät muuta käytöstään sen mukaan, pidetäänkö heistä ja mikä on yleisesti hyväksyttävää. Myös heteroissa on samanlaisia ihmisiä ja he ovat samasta syystä mielenkiintoisia.

Tähän voi joku sanoa, että homous on trendikästä. Siihen väitän, että yksikään ihminen ei lähde sille tielle trendikkyyden vuoksi. Jokainen voi kohdallaan ajatella, millaista asiasta olisi kertoa perheelle tai ystäville. Se tie ei ole edelleenkään helppo, vaikka ulkopuolisesta voi siltä nykyään näyttääkin.

Äänestä
  • homous on sairaus. Mielenvikasten sairaalaan ne pitäisi sulkea kaikki. Todella vastenmielistä ja typerää sakkia kaikki.

    Äänestä

  • ­¢­ kirjoitti:

    homous on sairaus. Mielenvikasten sairaalaan ne pitäisi sulkea kaikki. Todella vastenmielistä ja typerää sakkia kaikki.

    se punatukkanen lepso Marika oli kyllä ihan upee nainen.

    Äänestä

BB BINGO:

Homo, jolla on london boyn lippis
Nuori yh-äiti, jolla on tatskoja
Pissis jolla on pikimusta tai vitivalkoinen tukka ja haaveissa silikoonit
Vanehmpi nainen, joka luulee olevansa 18v
Hunksi mies, jolla on miljoona tatuointia.
Yksi kiltti muija, joka tulee toimeen kaikkien kanssa
Pari vanhempaa kaveria, jotka luulee olevansa tosi fiksuja
Joku nössömpi mies, joka kyylää pissistä
Pari tavista, jotka hengaa mukana

Äänestä

tuleeko fia nyholm taloon

Äänestä

Tuksu ei tänäkään vuonna tuu taloon, mut mun ultimate myötähäpeen-tuottaja, nolostelun kruunaamaton trinsessa SANNA SUUTARI olis ihan huippuasukki! Ekan kerran panisin eurot jonoon ja hommaisin 24/7:n tuuttaamaan tännekin torppaan...

Äänestä

Itse olen ihan tavallinen hetero ja nainen, mutta jaksaisin seurata illasta toiseen homomiehiä koska he ovat oikeasti ainoita jotka tuovat draamaa ja toimintaa taloon. Kuka jaksaa katsoa illasta toiseen kun flegmaattiset asukkaat makaavat vain sohvalla ja kaikki toiminta tulee tuotannon puolelta. Homojen draamaa on ihana seurata ja vaikka te muut olette vastaan, niin minä ainakin olen Niko fani ja voisin katsoa Nikoa edelleenkin vaikka joka päivä BB:ssä. Suomalaiset lökäpöksyt saisivat todellakin ottaa oppia homppeleilta miten pukeudutaan ja käyttäydytään.

Äänestä
  • Ketkä homoT?
    En mä huomannut kuin sen yhden sekundaneidin blondatun fledansa kanssa. Ylimielisen nyrpeä ilme naamalla aina kun huomasi ettei vieläkään tullut kikkelineitiä taloon.
    Jos sinne tulis joku samanlainen sipsuttelija niin taitais munakarvat pöllytä:(
    Törkeän tahditon kun kysyi siltä lyhytkasvuiselta heti ensimmäiseksi ikää.

    Äänestä

  • Juntti homo kirjoitti:

    Ketkä homoT?
    En mä huomannut kuin sen yhden sekundaneidin blondatun fledansa kanssa. Ylimielisen nyrpeä ilme naamalla aina kun huomasi ettei vieläkään tullut kikkelineitiä taloon.
    Jos sinne tulis joku samanlainen sipsuttelija niin taitais munakarvat pöllytä:(
    Törkeän tahditon kun kysyi siltä lyhytkasvuiselta heti ensimmäiseksi ikää.

    Talon vastenmielisin tyyppi tää naamakiiltoblondihiippari.Onkohan koskaan ollut yhtä vastenmielistä homoa talossa.Tahditon ja ällöttävä.
    Tahallaan käveleekin, kuin ämmät.Se vanhempi julkkityrkky rouva olisi myös voinut jättää bb kokemuksensa väliin.Eköhän se farmeilu olisi riittänyt?
    Eläkeläisille ja senioreille pitäisi olla ihan eri kilpailu.
    Talokin näyttää tylsältä.Kartanon puoli ei ole sen kummempi, kuin kellarivirityskään.Ahdistavan ahtaalta näyttää jo telkussa, kuinka ahdasta siellä sitten enää oikeasti onkaan.
    Ihan kun asukkaat olisi tarkoituksella valittu tiettyihin koppeihin, eikä mitenkään sattumanvaraisesti.Samaa ennaltasovittua fuulaa kuin ennenkin.
    Jos edes talo olisi ollut uusi, tai asukkaat olisivat asuneet jossain muualla.Niin olisi voinut kiinnostaakin enemmän.Mutta ei edes aloitusmainosta ollut uusittu.
    Sama kumikäsine syöttää nukketalossa pyöriviä hamstereita.
    BB. on jo niin nähty.Idis kituu henkitoreissaan ehkä vielä tämän kauden.Huomasin, ettei itseä ainakaan alkanut kiinnostaa alkuvuosien malliin.
    BB kaipaisi paljon enemmän uudistuksia.

    Äänestä

Moijkka ! (:

Tietäiskö kukaan teistä mitä biisejä soi siinä kun kilpailijat asteli ensimmäisen kerran sinne sunnuntain lähetykseen?

Thankjuu.

Äänestä

taitaa olla Jonathankin homo? Ainaskin esittelyssä kertoo tärkeimmäksi, lapset, mies, ...jne. Kuka "mies"?
MUTTA mistä mä tunnen sen, on ihan sen näköinen että oisi ollut julkisuudessa jo aiemminkin, esim. tv:ssä. Kertokaa jos tiijätte!! Tutun oloinen jostain.

Äänestä
  • Ainakin nelosella juonsi chattia menneinä vuosina ! :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


samaa sontaa kirjoitti:

BB-tuotannon homokiintiö on 30-50 % kauden kokonaisasukasmäärästä.

Niko Saarinen tulee taloon taas kesken kauden "pelastamaan" romahtaneet katsojaluvut.

Scandinavian Hunkseista vähintään kaksi on valittu mukaan ja loput tanssiryhmästä esiintyy BB-talossa.

80 % asukkaista on PK-seudulta.

Kaikki tuntevat toisensa entuudestaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu