Minkä firman rekan tuulilasissa on eniten viiriä ja muuta rekvisiittaa?
Kenellä enien viirejä tuulilasissa?
Tuleva rekkis
8338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
varmaan Lervo transport Oy,ja jallujakin löytyy.
Ei oo ajupena eikä mikää jos ei oo rivi viirejä, kukkapuskia ja pehmoleluja lasilla. Ei saa piireissä rispektiä. Turha mennä huoltikkojen paarien rekkmiespöytiin jos ei ole asioitaan hoitanut. Myös katolla tulee olla krääsää paljon. Muuten ei mistään tule mitään.
Lasi täynnä tarraa ja lippuja, vähintään kaksi lompakkoketjua, puukengät, paskanen rahtitakki hiat käärittynä, etukeno kävelytyyli ja lippalakki silmillä, iso paskamaha, kova ääninen mylvintä paarin jonossa ja pöydässä, kanikka pihalla tyhjäkäynnillä, omalla rahalla ostettuja lisävaloja ja kiiltäviä puskureita ledejä unohtamatta, 34 wunderii, ym ym.... ruokana ainoastaan makkarapannua tuplilla höyräreillä ja kokakolaa litra juomaksi, jälkäksi limskaa ja munkkeja sekä kilo irtokarkkeja ja lakritsaa. Koko ajan kovaäänistä mylvintää ja suolistokaasun äänekästä päästöä.
Siinä kiteytettynä rekkamieselämä!
Minulla ikkuna täynnä niin ettei ulos näe! Ainiin siks minä taisinkin jäädä sisälle nettiä näpyttämään.... Antaa toisten ajella vaik ilman viirejä ja lippuja? Laita sinä ne siihen seinälle tietokoneen viereen näyttää hienolta,eikö totta?
Kyllä te rekkapenat ootte saatanan lapsellista porukkaa,kaikki varmaan tietää että lain mukaan kuljettajan näkökentässä ei saa olla mitään ylimääräistä,viirejä tai jotain muuta lapsellista paskaa.
Oot vaan kateellinen!
Mulla oli lapsenakin vaunuissa läpinäkyvä taipuisa tuulilasi siinä kopanpäällä jonka läpi katsoin äitiäni kun hän työnsi vaunuani.Siinäkin riippui eri värisiä muovileluja ja palloja että lapsuudesta saakka on ollut sellainen sairaus kaikenmaailman viireihin ja karvanalleihin näkökentässä.Kyllä poliisi ymmärtää kun selittää asian.