Vuoropäivähoidosta

darylfemme

Kertokaapa mulle omia kokemuksianne lastenne vuoropäivähoidosta.
Olen yh, molemmlla meillä vahemmilla erittäin hankalat työajat, toinen yksityisyrittäjä ja minä muten vain kolmivuorotyössä. Mä joudun kylä sanomaan, että vaikka mikä olisi (sukat hukassa, pissat housussa aina välillä, 35 lasta ryhmässä), niin mä olen oikeasti kiitollinen siitä, että joku lastani hoitaa silloin, kun itse en pysty, olen töissä. Teen lyhennettyä työviikkoa. Lapsen siirryttyä isompien ryhmään ehkä hiukan järkytyin, ryhmässä on 35 lasta ja oli yölasten lukumäärä mikä tahansa, niin hoitajia on aina vain yksi öisin. Pointsit siitä heille. isompien ryhmän siirtymisen jälkeen olen huomannut, että vaatimukset on tosiaan kasvaneet.

0

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

        Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
        Maailman menoa
        266
        3338
      2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        79
        1435
      3. 66
        1213
      4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        199
        1039
      5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

        "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
        Taivalkoski
        48
        943
      6. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        63
        941
      7. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        49
        855
      8. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        42
        787
      9. Mitä tekisit jos

        Aamulla vierestäni heräisit
        Ikävä
        47
        772
      10. Olet hirviö

        Eikä kukaan saa mua muuttamaan mieltäni.
        Ikävä
        113
        716
      Aihe