Mediassa ,hartolassa yliajo?

timo teeaaa

Ja kuski lähteny livohkaan ja jättäny uhrin virumaan.?? molemmat n 70 henkilöitä. voi kauheeta.

7

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kkkk4

      Rakokiventiellä, olikohan tulossa petenpubista?
      Alkolla taisi olla osuutta asiaan.

    • Kingdom Rules

      Näin Hartolassa,Kuningaskunnassa.
      Känniäälöitten ja muiden huumehörjöjen kunnassa.
      Olkaa varuillanne kaikki eihän sitä tiedä
      kuka missäkin pöllyssä päällesi ajaa.

    • sfzxbzdb

      Ulkopaikkakuntalainen oli rattijuoppo joka tappoi harrtolalaisen. Olisko oll joku mökkiläinen asialla.

    • hggjghjf

      Ei karannut paikalta. Ei ollut ulkopaikkakuntalainen. Mies seisoi kuulemma keskellä tietä. Vaikea väistää, teidän niinkuin kenen tahansa, jos ei mikään erityisen erinomainen rallikuski ole. Onnettomuutta kutsutaan onnettomuudeksi siksi, että se on odottamaton tapahtuma. Tahallinen kuolemantuottaminen on eri asia. Eikö sitä voisi ottaa faktoista selvää, ennenkuin vetää kliseisiä johtopäätöksiä?

      • dfdfsdgdfgsd

        Mietipä, miltä sinusta tuntuisi, jos autosi alle olisi jäänyt tiellä seisonut ihminen. Entä, jos olit silminnäkijä - millaisia traumoja se sinulle aiheutti. Uhrin kohtalo oli tietysti ikävä, samoin hänen omaistensa. Entä kuskin omaiset - miten he lohduttavat yliajajaa. Turha tehdä kaikille ikävästä onnettomuudesta mustavalkoista rikollinen-uhri -asetelmaa. Jos tämä tapaus saa aikaan sen, että tie pidetään paremmassa kunnossa, kuolema ei mennyt ihan hukkaan. Kai sillä kapoisella ja kuoppaisella ja jäisellä, hiekoittamattomalla tiellä ajavat nyt ajavat entistä varovammin - mikä on hyvä. Olisi myös hyvä saada lisää levikkeitä ja joka lisää leveyttä koko tielle. Kallistahan se on, ja asukkaat vähenevät. Ehkä mökkiläisten ja muiden muuttajien avulla väestön määrä saadaan vielä joskus kasvuun. Sitten ehkä on varaa pitää tietkikn paremmassa kunnossa. Muuten, jos uhri menehtyi nopeasti, minusta hän sai aika kauniin kuoleman. Ihana kevätpäivä ja nopea lähtö. Minäkin haluaisin sitten joskus lähteä sillä tavalla.


    • mlkfwkmrwm

      Kuolonkolari Hartolassa
      18.03.2014

      Tiistaina aamupäivällä klo 10 aikoihin Hartolassa Rakokiventiellä jalankulkija jäi henkilöauton yliajamaksi.

      Miespuolinen uhri oli sekä autoa kuljettanut mies olivat molemmat 40-luvulla syntyneitä. Poliisi tavoitti yliajosta epäillyn miehen noin tunnin tapahtuneen jälkeen. Tätä ennen mies oli jättänyt yhteystietonsa tapahtumapaikalle.

      Jalankulkija menehtyi törmäyksen seurauksena. Henkilöautoa kuljettaneen miehen osalta tapahtunutta puolestaan tutkitaan törkeänä liikenneturvallisuuden vaarantamisena ja kuolemantuottamuksena. Myös alkoholin osuutta tapahtumiin selvitetään.

      Tapahtumapaikka sijaitsi hiljaisella tieosuudella taajaman ulkopuolella.

      http://www.poliisi.fi/poliisi/hame/home.nsf/PFBD/435678D607A307A1C2257C9F0036DECF?opendocument

      • sukulainennn

        äijähän meni kotiinsa siksi, ettei jäisi kiinni rattijuopumuksesta...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11426
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8102
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5904
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      164
      4830
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      16
      4687
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      36
      4345
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4213
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3497
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3250
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1751
    Aihe