Kysynpä minäkin, ett mihinkä suuntaan elämä mua kuljettaa. On ollut raskaita vuosia takana ja tämäkin vuosi tuntuu vielä raskaammalta kuin aiemmat vuodet, joutunut tekemään raskaan päätöksen, joka mietityttää jatkuvasti.Tuleeko missään vaiheessa parempia aikoja eteen vai jatkuuko sama alamäki edelleen.
Olen keski-ikäinen tummahiuksinen nainen.
4 Smile
5
<50
Vastaukset
- .............
Nostan uudestaan, jos joku vastais
- 4 Smile
Palaan viikonloppuna. On ollu kyllä niin pal kaikenlaista, etten oo tänne ehtiny/jaksanu tulla
- ..............
4 Smile kirjoitti:
Palaan viikonloppuna. On ollu kyllä niin pal kaikenlaista, etten oo tänne ehtiny/jaksanu tulla
Kiitos kun kuitenkin vastasit.
- 4 Smile
Mennyt
Sinulla on kaikki syy iloon ja juhlaan, jossakin jutussa jossa nyt oot saanut hengähdystauon. Tulevaisuuden suunnitelmienkin suhteen menestystä ollut. Sitten tullut jotakin stressaavaa viestiä, joka on pistänyt kaikki totutut ajatusmaailmat uusiks.
Nyt
Jokin viesti tulossa, josta susta tuntuu, että sut on jätetty ulkopuoliseks, mutta ajat asioitasi velvollisuudentuntoisesti ja se tuo sinulle omiin tekemisiisi sopusointua ja ne aika paljon kannattelevatkin sinua ja hyvä niin, sillä olet aika harkitsevainen ihminen.
Tulee
Jossain jo pitkään jatkuneessa jutussa, sulle ehdotellaan jotain ja suutut tosissasi siitä, että selkäsi takana koko ajan köyritään ja tähän saattaa puuttua jopa viranomainenkin, tai sitten tää asia varastaa ajatuksistasi todella paljon alaa. Jokin asia siis paljastuu ja aiheuttaa ton edellä kuvatun.
Nyt tarvit kaiken päättäväisyytesi ja terävänäköisyytesi ja se ahistaa sua. Nyt tän kaiken keskellä pitäis vaan kyetä pitämään jalat maassa, sillä se poikii myös uuden mahdollisuuden, jossakin asiassa mikä liittyy koti/perhe asioihin ja susta tuntuukin, että olit osannut jo moiseen varautua, itsesi siinä horjumatta.
Vaalea nainen ja joku juttu kun tulee täysin puskista. Arvojen uudelleen asettelua. Kohtalonpyörä raksuttaa omaa aikaansa asioille ja jotakin on vääjäämättä tulossa. Kovasta kilpailusta huolimatta, saat olla ylpeä siitä mitä olet jo saavuttanut
Jokin tilanne elää ja kun häly ympäriltäsi laantuu, alat kuulle ulvoa haaveitasi. Muutos on oleva isohko. Tämä tahtoo myös sanoa, että ellei mikään vanha kuole - ei mikään uusikaan voi syntyä. Tulossa uutisia, jossa koet itsesi voittajaksi ;) Toivo herää, olkoonkin että pikkusen on vielä vaikeahkoa.
Joku harvemmin tavattu henkilö ja jokin yllättävä tieto.. Aineelliset asiat ja niissä onnellisia aikoja. Muutosten tuulet puhaltelevat, täällä on vaalea aikuinen mies - tasapainoinen sellainen.
Jotenkin joudut vastaamaan aiemmista teoistasi ja kohtaamaan tosiasiat. Jokin viesti tulossa tähän liittyen ja tähän liittyy rahasopimusasiat. Kaikki onnistumisen avaimet on kätösissäsi ja siitä niin perin onnellinen oletkin että osaat asioitasi hoitaa.
Haastava tilanne, jokin joka vie sinua kohden yhden syklin loppua. Huolia kuitenkin on jonkin verrankin etkä hirveen mielissäs moisesta oo. Ristiverinen aikuinen mies, erittäinkin hyvä ystäväsi ja sit täällä on myös vaalea aikuinen mies - lieneekö nää kummatkin sulle hyviä kavereita?
Onnesi kysyy sinulta myös kuitenkin paljon sisua, tähän liittyy jokin juttu eri paikkakunnalta, jossa sun on vähä vaikee nähä metsää puilta. Nyt pitää kumminki takoa kun se rauta on kuuma. Minkäs teet, valinta on tehtävä.
Onnistut saamaan kotisi oikeinpäin. Joku nainen tääl on, joka teettää sulla pikkusen töitä, Tai sit täs voi olla jonkun naisen tarjoama työpaikka - oli kumminpäin tahansa, luottamuksesi alkaa palailla tuoden elämääsi valoa ja mukavia aikoja - kiitos sinulle
Kiitoksia vastauksesta. On todella paljon asioita tällä hetkellä mielen päällä ja paljon joudun hoitamaan tärkeitä asioita yksin ja joutunut yksin tekemään raskaan päätöksen eräässä asiassa ja se on stressannut mua tosi kovasti. Yhdessä asiassa on jo tullut hieman helpotusta eli yksi huolenaihe vähäksi aikaa pois.melko hyvin on osunut nuo menneen ja tämän hetken näkymät.Odotan jännityksellä ja kauhullakin mitä tulevaisuus tuo mun kohdalle, kun aikaisemminkaan ei mitään kauhean mukavaa ja hyväkään ole eteen tullut. Aika ja elämä näyttää mitä sieltä tuleman pitää. Kiitos vielä kerran. Toivotan sulle voimia ja jaksamisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1524934Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa193565Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1593364Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss352861Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu982611Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181863Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky101625Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo111482Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1451471Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut111277