Luokitustodistukset

erkkivaan

Kesä tulee, oletko valmis. Cadetin ja Yamahan luokitukset ei ole mutta tähänhän on jo totuttu

13

283

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ruotsissa kaikki on
    • hkefhf

      Cadet ei ole kilpaluokka joten luokkaria ei ole eikä tule.

    • gsögkapjh

      Ja näin sanoo?

      AKK antaa ymmärtää toisin luokkarista!
      2.1 Säännöt 2013
      Cadet-luokalle tulee oma luokitustodistus kaudelle 2013.
      KF6-luokan ikäraja pysyy samana kaudet 2013 - 2014 (10-vuotta)

      toisaalta ei näillä ole mitään merkitystä, koska omia tehtyjä päätöksiä ei kunnioiteta tai noudateta!

    • Mitä tyää on ?

      Mikä tää on KF 6 ikähän nostettiin juuri 11V.
      Ken näitä tuolla lajiryhmässä ja hallituksessa oikein säätää, eiks 120 Raksunkin pitänyt saada luokkari jo 2013. Samoin kuin uusi kytkimellinen Yamaha.
      Ei voi olla totta. Eiks todella tota nykyistä lajiryhmää hallituskaan pysty hajottamaan, pistään ulos. Nykyinen lajiryhmä tuhoo koko kartingin suomesta. Viime lauantaina oli Tampereella meille kilpailujärjestäjille suunnattu palaveri ja koulutustilaisuus. Lajiryhmän eräs jäsen ja lajiryhmän ulkopuolinen kouluttaja kovin esitti palaverissa, että muutosta täytyy tulla. Kartingliito täytyy saada ulos, seurojen ei tule maksaa sinne jäsenmaksujaan.
      Sama 95 mosamies pohjanmaalta oli ilmeisesti haukkunut ihan epäasialliseen tyyliin alapäätermein jopa paikalla olleen hallituksen puheenjohtajan.

      • kade lottovoittajille

        Ja sama kaveri huoltaa ja virittää eläkepäivilään raket noottoreita kovaan rahaan.ja totta kai hoitaa velvollisuutensa verottajalle ;)


    • kadetti-isä

      Lajiryhmän puuttinit lietsoo riitaa ja kuka kärsii? LAPSET!!!!

      Herätkää päättäjät miettimään kenen harrastuksen te sieltä norsunluutornista pätemisenvimmassanne tuhoatte!

      • Riidan lietsojat

        Lajia tuhoo ja riitaa lietsoo ne puuhamiehet jotka koijasi aloittelevia isiä viime syksynä mukaan muka alkavaan micro 60 luokkaan vaikka tiesivät että akk:n kanta luokkaan on kielteinen. samat tyypit kirjoittelee nyt tänne muka harrastajien nimissä.


      • Väärä kohde

        kadetti-isänä sinä et tiedä vielä mitään mistään luokan vaihtamisesta saati sen tarpeesta. Osta ketjua ja ratasta ja bensaa, sillä pärjää kuulemma nykyään.

        Mistä ihmeestä näitä "päättäjät sitätäsuntätä" perussuomalaisia sikiää.. Kuka nyt muka lietsoo riitaa ja kuka kärsi?

        Olis voinut lukea sääntökirjaa ennen kuin menee ostelemaan "kiva uus luokka" perusteella. Sinua on nyt vain yksinkertaisesti viilattu linssiin ja rahat pois.


      • kadetti-isä
        Väärä kohde kirjoitti:

        kadetti-isänä sinä et tiedä vielä mitään mistään luokan vaihtamisesta saati sen tarpeesta. Osta ketjua ja ratasta ja bensaa, sillä pärjää kuulemma nykyään.

        Mistä ihmeestä näitä "päättäjät sitätäsuntätä" perussuomalaisia sikiää.. Kuka nyt muka lietsoo riitaa ja kuka kärsi?

        Olis voinut lukea sääntökirjaa ennen kuin menee ostelemaan "kiva uus luokka" perusteella. Sinua on nyt vain yksinkertaisesti viilattu linssiin ja rahat pois.

        Mitä se on jos ei riidanlietsontaa että tehdään kaikki kadettien sääntömuutokset täsmälleen päinvastoin mitä harrastajat haluaa?


    • tutkimista tässäkin

      Onko totta, että lajiryhmän puheenjohtaja vuokrailee 95 moottoriaan, ja lajiryhmän jammu jäsenet omiaan jammujaan, ettei vain olisi esteellisiä lajiryhmätyöskentelyyn...... .

      • Kulkeeko ne?

        tirsk.. :)

        Minnehän ne 95:set ja jammut vuokrataan, kun en minä ainakaan ole kuullut että kukaan niitä kehuis saati vuokrais. Urbaani legenda kiertämään...


      • No jopas.

        Jos näin on niin vähin mitä voi tehdä on jäävätä itsensä omaa/kilpailevaa luokkaa koskevissa kysymyksissä.


    • Anonyymi

      aihe on tärkeä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      123
      1853
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1640
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1215
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      49
      1098
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      978
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      876
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      797
    Aihe