Olen ostamassa pelikonetta 800€ budjetilla ja tuollaisen itse kasasin...Olen aika tietämätön näistä niin voisiko joku kertoa ovatko nuo kaikki yhteensopivia toisilleen.
800€ pelikone
Tietämätööön
11283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
http://postimg.org/image/t1qelinsv/
Osat ovat keskenään yhteensopivia, ja osien perusteella melko hyvä kone olisi tulossa. Ainut ongelma jonka huomasin on se että paketissa ei ole DVD-asemaa, jos et kotonta sellaista löydä niin et saa windowsia asennettua koneelle.
Aha :F no mistäs saisin sellasen? halpa ja hyvä? Laitas linkki ja miuluusti systemastoresta
Mikä tahansa Dvd-asema käy windowsin asennukseen, http://www.systemastore.fi/product_info.php?cPath=1_12_511&products_id=65103 tuo esimerkiksi.
Ook vuoko tulla koneella pelata esim. BF4 Ultra-High asetuksilla ?
^^^lisäys edelliseen kysymykseen onko tuossa kuulokepaikat ja onko tuossa prosessorissa nettiyhteys?
No nyt lähti sellaisia kysymyksiä ilmoille että suosittelen ottamaan yhteyttä myyjään, joka osaa suositella/kasata sulle paketin.
Tuolla koneella voi ehkä pelata BF4 medium asetuksilla, ja kuulokepaikat kyllä löytyy, myös netti.
Ok ajattelin että high asetuksilla menisi mutta ei näköjään.
High/ultra-high asetuksilla pelatakseen joutuu panostamaan koneeseen monella tuhannella eurolla, itselläni on 1400€ kone ja sillä pyörii high-asetuksilla n, 90fps.
"Prosessorissa nettiyhteys" VOI VITTU XDDD prossu ei vaikuta mitenkää nettii