kiinteistöhuoltoyhtiökö nurin?

rössö69

nimeltä mainitsemasta firmaa,mutta en yhtään ihmettele vaikka nurin menisikin.johtaja puhuu sitä sun tätä,hommat kusee kun juoksentelee siellä sun täällä hommaamassa lisää hommia vaikka entisetkin tekemättä ja viiveellä vielä.ja hyvähän se on keksiä aina syitä miksi firma loppuu,taisi laittaa jäbä liian isolleen hommat.ja tuottaa miinusta kun otetaan työntekijöitä joihin ei olisi varaakaan.enemmän vaan sukulaisia töihin.

13

956

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nakkikeitto

      Ja velpek menny nurin ?

      • Luunmurtajat

      • dusi

        vaihto hädissään omistajaa,kun maksuja näkyy olevan rästissä.siitäkin ukko on valehdellut varmaankin jotain iha muuta miksi möi firman.katotaan kuinka kauan firma tulee oleen pystysssä kun on niin kalliita työntekijöitä.kuluttavat enemmän kuin tienaavat.pareittanhan nuo näkyvät pihatöitäkin hoitavan.eikö yksi ukko riitä yhteen pihaan tekemään.ei kovinkaan taloudellista.tuleeko niille siivouspuolellekaan täyttä päivää.käy kalliiksi pitää.


    • odotettu tulos

      Kun Moisio lähti kaupungista niin lypsylehmä kuoli, nyt kun pitäisi pärjätä vapailla markkinoilla niin eipä onnistukaan enää.

      • Kysykää Javalta

        Kaupunki sitoutui teettämään työt omalla kiinteistöhoitoyhtiöllä ainakin kolmen vuoden ajan eli se siitä vapaasta kilpailusta, taitaa vain tulla kaupungille kalliiksi loppujen lopuksi tämä yhtiöittäminen vaikka se paperilla näyttäisikin hyvältä.


    • bherawifopkgrqpwe

      yhtää paskaa koko touhu, jos valtuustolla olisi järjen hiventäkään, palautettaisiin homma entiselleen ja homma pelaisi edes siltä osin ja piste. on sitä taannoinkin päätöksiä pyörretty.

    • ikäviä puheita

      Velpek vaihtoi omistajaa..

      • dessut

        hyvähän se on puhua että vaihtoi omistajaa jos on maksuja firmasta rästissä.kyllä se ukko on muutenkin hirvee valehtelemaan.ei tiedä aina mikä on totta ja mikä tarua.


    • h6i46934eåwer

      mistähän firmasta tässä nyt kyse, vaikuttaa kahden eri firman jutuilta.

      • kansalainen

        Niinpä niin taitaa nämä negatiiviset asia koskea Ky puolta.....


    • eeeeeee

      eihän nuo jutut pidä paikkaansa ?

    • Vittumikädorka

      Eräskin pallinroikottelija ei kesäkuumalla muuta pahaa sanottavaa keksiny ku, että onpas paljon kasseja.

    • Ainanoitasuolahtelaisia

      Siivoojat kiusii Jounia. Pien iha paniikissa. Kiusijat saanu uskoteltua jouni-paralle, et muka kiinnostelee.
      Ei kyl kiinnostele.
      Voi noita kiusaajia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2147
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1023
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe