Suomelle nöyryytyksen ajat

wopru¨¨ow

Nyt alkaa nöyryytyksen ajat Suomelle

Hallituksen kannattaisi rukoilla kuningas Salomonin rukous.
Uskovien ei tarvitse huolestua , vaan päinvastoin olla iloisia että Jumala ei salli Suomen kansan mennä Jumalattomuudessaan ja ylpeydessään tuhoon.
Parempi on elintason lasku, kuin tuho ja turmio.
http://www.armo.info/blogi/kategoria/Ajankohtaiset-profetiat/

3

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hahahahaha !!!!

      :--D

    • ~~tähkäpää~~

      Mielestäni olisi suurta Jumalan armoa, että saisimme vielä ahdistuksen ajat, sillä se saattaisi johdatta ihmisiä Jumalan luokse, mutta minä vain suuresti pelkään, että tapahtuu niin kuin Sana ilmoittaa ja josta kirjoitin jo tuonne toiseenkin ketjuun:

      1 Tess.5
      3. Kun he sanovat: "Nyt on rauha, ei hätää mitään", silloin yllättää heidät yhtäkkiä turmio, niinkuin synnytyskipu raskaan vaimon, eivätkä he pääse pakoon.

    • Suomen Helluntailiikkeen pääuomalle on ahdistuksen aika jo alkanut. Helluntailiikkeen pääuoman ahdistukseen ei ole kuitenkaan kohdistunut uhkaa liikkeen ulkopuolelta, vaan uhka on liikkeen sisäpuolella. Tämä Helluntaiiikkeen sisältä tullut uhka ei johdata ihmisiä Jumalan luo ainakaan helluntaiseurakuntiin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      241
      2064
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      188
      1627
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1272
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      982
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      40
      789
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      780
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      761
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      750
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      24
      735
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      637
    Aihe