Mulla on tehtävänä, että simille pitää kerätä eri kiviä, ja kun se on löytänyt kaikki, se muuttuu keijuksi. Muut kivet on ilmestyny karttaan mutta verikiveä en löydä enkä nää. Onko kukaan tehnyt tätä ja miten on löytänyt sen kiven?! Auttakaa nopeesti!
The sims 3 kuukivi AUTTAKAA D:
whoopwhoop
167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Yksi ainoa spawneri sisältää kaikki kolme kiveä eli aurinkokiven, kuukiven sekä verikiven. Tämä tarkoittaa sitä, verikivi löytyy samoista paikoista kuin nuo kaksi muutakin, koska niiden alkulähde on sama. Ne eivät tietenkään ilmesty yhtä aikaa, vaan vuorottelevat satunnaisesti, joten voi mennä useampikin päivä ennen kuin verikivi ilmestyy. Eli kannattaa käydä kaikki kivipaikat läpi kerran simipäivässä. Keräilyyn tarkoitettu tavoitepalkinto on erinomainen apuri.
Jos simi harrastaa taistelulajeja, niin kiviä hajoittamalla voi myös saada verikiven ja muitakin kiviä.
Jos ei halua odottaa ja etsiä, niin silloin tuon alkemia spawnerin - tai useammankin - voi asettaa Buydebug valikosta simin omalle tontille, jolloin ainakaan ei tarvitse ravata ympäri naapurustoa. :)