Harkitsen kaksion ostamista

ilovecanaryislands

jostakin Kanarian saarilta. Eniten kiinnostaisi Gran Canaria, mutta eniten ratkaisee hinta ja sopiva sijainti, joten mikä tahansa saari käy.

- Arvostan meren läheisyyttä, uimapaikka alle kilometrin etäisyydellä.

- Vehreä näkymä, kerroksella ei suurta merkitystä.

- Edulliset asuinkustannukset.

- Suurehko elintarvikekauppa korkeintaan kilometrin etäisyydellä.

- Koko n. 55 m2.

- Ei vilkkaalla paikalla, vaan hieman syrjässä melusta ja metelistä.

Mitähän noiden kriteerien mukainen asunto tulisi maksamaan?

Mitä paikkaa suosittelet?

4

311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kanarialla

      Hinnat ovat noin 1000-3000 euroa/m². Ihan turistialueilla, lähellä rantoja, ne kalliimmat, jos ai satu olemaan joku kiireellinen myynti.
      Pitääkö olla lähellä suomalaisalueita? Jos ei, hae El Tablerosta, San Fernandosta, tai puolivälissä Las Palmiin menoa Arinagasta tai Cruce de Arinaga. Tai Las Palmasista.
      ks. fotocasa.es tai kirjoita hakutekstiksi
      piso t.vivienda, 1-2 dormitorios, cocina, bano.

    • Asukas Maspalomas

      Jos pitää täyttyä noi kaikki ehdot, niin ei onnistu!!

    • jr.

      Älä osta! Kaverillani oli Kanarialla rivari 10-vuoden ajan. Hän kyllästyi siihen, kun se joka vuosi hänen poissaollessa ryöstettiin tyhjäksi, vaikka alue oli vartioitu.
      Hän sanoi minulle, että älä ikinä osta ulkomailta ainakaan Espanjasta asuntoa, koska samalla rahalla voit vuokrata asunnon mistä milloinkin haluat loppuelämän ajan. Niimpä en ole ostanut ja reissailen joka vuosi eripuolilla maailmaa, eikä ole huolta ulkomailla sijaitsevasta asunnosta.

    • Eläkeläinen

      Minä ostin asunnon n. 6 vuotta sitten Las Palmasista ihan rannan vierestä ja tyytyväinen olen ollut. Kun en ole itse paikalla niin suomalainen välittäjäni vuokraa sitä ja saan ihan hyvän tuoton siitä kulujen katteeksi. He myös pitävät huolta asunnosta poissaollessani.

      Nykyisiä hintoja en tunne ja riippuu mistä päin saarta asunnon haluat ostaa. Tulee mieleen, että San Agustinin alue voisi sopia. Normaalisti yhden makuuhuoneen asunnot in n. 40 m2 kokoisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      139
      3850
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2974
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      9
      1882
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      6
      1616
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1089
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      741
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      741
    Aihe