Paljonko Suomessa on venäläisiä?

- Täällä Radio Jerevan. Meiltä on kysytty seuraavaa: Paljonko Suomessa on venäläisiä?

- Me vastaamme että riittävästi. Kansanäänestys voidaan järjestää.
14619
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Liikaa

Äänestä
  • Yhdyn kiihkottomasti edelliseen, sukupuolesta riippumatta!
    Finland, det finns alldeles för många ryssar. Finlandia, ci sono troppi russi. Soome, seal on lihtsalt liiga palju venelasi. Finnland, es gibt einfach zu viele Russen.
    Finland, kuna Warusi nyingi sana.Finlande, il ya tout simplement trop nombreux Russes.

    Äänestä

Suomessa on kaikenkaikkiaan ulkomaalaisia aivan liikaa. Ei tarvitse montaa sekuntia katsoa ympärilleen tässä pikkukaupungissakaan, kun näkee vaikka kuinka monta ulkomaalaista. Maahanmuutosta tulee suurin ongelma suomelle ellei se sitä jo ole. On pöyristyttävää katsoa kun suomalaiset hävitetään katukuvasta. Ulkomaalaiset vievät suomalaisilta asunnot, työpaikat, koulupaikat ja omaisuudet eikä kukaan tee mitään. Päättäjät tekevät koko ajan sellaisia päätöksiä mitkä heikentävät oman maan ihmisten elämää ja auttavat ulkomaalaisia. Tälläkin hetkellä Maahanmuuttovirasto on valitsemassa Syyrian pakolaisia 500 suomeen elätettäväksi verorahoillamme. Ei ole mitään järkeä tuoda tänne yhtään lisää maahanmuuttajia.
Suomessa on lisäksi varmaan tuhansia paperittomia, laittomasti maahantulleita joita Helsingin kaupunki paapoo. He saavat ilmaisen sairaanhoidon, majoituksia ja ruokaa järjestetään. Mikäs täällä on ollessa kun kaikki tehdään valmiiksi. Itse voi miettia seuraavia rikoksia, varkauksia, ryöstöjä ym. mistä saa hyvät rahat.

Äänestä

Iha vitusti liikaa! Annan tälle forkalle kakkosennnnn!

Äänestä

Loppujen lopuksi sillä varsinaisella numerolla ei ole siis väliä. Kaikki vaan hel*ettiin täältä.

Äänestä

Liian vähän

Äänestä

Noin 60000 ja pimeästi olevia varmaan samanverran

Äänestä

Onneksi viisumivapaus hiukka viivästyi, maa olisi täyttynyt muutamassa vuodessa, nyt saimme jatkoaikaa . Käsittämätöntä kuinka poliitikot hokevat, että rajaa pitää mataloittaa ja jne, jokainen venäläinen on uhka, hehän säilyttävät maansa kansalaisuuden.

Äänestä

Tämähän jo kävi valitettavan ja pelottavan toteen näiden "rajat auki" mielenosoitusten kohdalla.

Äänestä

Viides kolonna.

Äänestä

Radio Jerevan myös ilmoittaa, että Venäjä on tulossa pelastamaan kaltoin kohdeltuja kansalaisiaan!

Äänestä
  • Milloin Russija pelastaa omat kaltoinkohdellut kansalaisensa?!

    Äänestä

30000

Äänestä

Ukrainan sodassa on kuollut 38000 venäläistä. Joka päivä kuolee lisää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Radio Jerevan kirjoitti:

- Täällä Radio Jerevan. Meiltä on kysytty seuraavaa: Paljonko Suomessa on venäläisiä?

- Me vastaamme että riittävästi. Kansanäänestys voidaan järjestää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu