Kylläpä naurattaa

Nyt kun valkoinen lumi on jälleen peittänyt maan, niin joka puolella näkyy erilaisia painaumia lumessa. Tämähän tarkoittaa sitä, että lumi muuttuu aika nopeasti ruskehtavaksi. Että mistäkö tämä johtuu? No minäpä selitän:

Tässä maassa on huomattavan paljon petopelkureita, eli siis tyhjän märisijöitä ja ruikuttajia. He ovat niin hysteerisiä, jotta pelkäävät kaikkien jälkien olevan jonkin petoeläimen jättämiä. He paskovatkin hädissään housuihinsa ja vellit valuvat lahjetta pitkin ympäristöön. Tällöin siis joka puolelle lumeen muodostuu ruskehtavia läikkiä ja lumen väri muuttuu.

Ei tässä ruskea lumi naurata, vaan petopelkurin tyhmyys ja raukkamaisuus. Kyllähän valkoinen lumi paljon kauniimpaa on kuin sonnalla värjätty ja haiseva lumi.

5

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lutuhsille lapsosille

      Ookko sie keskonen koskhan käynykkhän luonnossa,jossa on petoja.Ei pevot meitä pelota,oomma niihin tottunhet ja tet luonnonsuojelijat paskotte varhman houshun,jos pevot vie teijän elannosta ison siihvun.Kerrostalhon tokko tulhee luonnon peot,siellhä mellastavatte,huumheijen orijat ja isän ja äitten kustantamat luonto ja peto hipit.Että tulukkee ottamhan omaleipä kiliphaa petojen kansa ja meuhkakkaa assiesta sitte,ku jotahi tiijättä.

    • Stadista.

      Taitaa olla kaupunkilaispojan kirjoittama aloitus, mielestäni kenelläkään
      joka ei asu suurpetojen liikkuma alueilla, ei ole oikeutta tuomita ketään
      joka asuu tai muuten joutuu pakosta olemaan samoilla alueilla ko.
      petojen kanssa, ja joka turvallisuuden ta toimeentulon takia surmaa ko. pedon.
      Kuka meistä todella haluaisi asua samassa pihapiirissä karhujen tai susien
      kanssa? Suurpedotkin kuuluvat Suomen luontoon, mutta ei niitä tarvitse
      liian lähelle päästää.

    • Taitaa ituhipin

      jäljet hangessa näkyä.... Paskaa tulee, vaikka pedoista ei ole tietoakaan.

    • Viherruskea inversio

      kerros on myös betonitaivaalla, sen näkee kun kohoaa kerrokseen.
      Betonipotsin ahterista hankiläikät ovat, täytyyhän betonihönnää jollain hiilivoimalan tuotteilla lämmittää ja sähköistää.

    • Ilmasonnassa

      on myös jotain sinapinruskokeltaa, usein on ilmassa nähtävissä tämä mitättömyyksien jätöskerros.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      108
      6937
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      32
      4138
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      31
      3561
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      390
      1893
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1438
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      34
      1418
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      51
      1240
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1048
    9. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      168
      996
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      980
    Aihe