Hyvää mitä?

älli?

Suomalaista laatua: Ikkunapellit metelöi sateessa, vessanpönttöön säiliö vuotaa, kun huushollissa on vettä käytetty kaikkiaan 195 kuutiota. IDO- pönttö ja YIT- talo. Miksiköhän Suomella menee kehnisti? Se suomalainen laatu se vasta... Huoltomies muuten korjasi pönttöhärpäkkeitä, ei auttanut, nyt vuotaa reippaammin.

Mitä yhtä hyvää teillä?

8

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MULGERO

      Hei ammattilainen,KORJAA ITE PAREMMIN :)
      Parempi kai se on et putket vuotaa ku et euokkos duunaa putkimiestä?

    • älli?

      Ei huoltomiehen vika, jos pöntön sisäkalut tehty itsestään hajoavista aineista ja rakenne vaikeasti huollettavissa. P...a yritys siellä takana on.

    • 12+9

      Nyt kun ollaan kosteusvauriosivustolla, niin pyydän sinulta Pälli? vähän täsmennystä: Missä sulla se kosteusvaurio nyt sitten on, kun et siitä mitään kertonut? Päässäkö?

    • älli?

      Kosteusvaurio on rahanmenossa, kun pöntön takaseinä on aina märkänä.

      • ???????

        Pöntön takaseinä aina märkä??????


      • älli?
        ??????? kirjoitti:

        Pöntön takaseinä aina märkä??????

        Huuteluvettä valuu säiliöstä tihkuen pönttöön ja pöntön sisäpinta aina märkänä. Voi todeta laittamalla siihen pintaan palan wc- paperia - se kastuu hissukseen.

        Tähän liittyy säiliön täytön aikainen isompi vuoto.


      • Källi
        älli? kirjoitti:

        Huuteluvettä valuu säiliöstä tihkuen pönttöön ja pöntön sisäpinta aina märkänä. Voi todeta laittamalla siihen pintaan palan wc- paperia - se kastuu hissukseen.

        Tähän liittyy säiliön täytön aikainen isompi vuoto.

        No sittenhän sulla on pöntössä pahanlaatuinen kosteus- ja homevaurio. Kannattaa myydä äkkiä se pois ja muuttaa uuteen pönttöön.


    • Villimato

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      24
      2463
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      95
      1546
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      120
      1314
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1140
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      27
      1030
    6. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      256
      883
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      882
    8. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      21
      881
    9. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      209
      860
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      795
    Aihe