Alfa Line -kenneli

bulldog

Heippa! Onko kellään kokemusta tai jotain tietoa Helsingissä sijaitsevasta Alfa Line -kennelistä? Onko joku hankkinut pennun sieltä? Kasvattaa siis ranskanbulldoggeja :)

4

1600

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei muuta ku käymään

      Sain vaikutelman että olisi kiinnostunut koiriensa terveydestä ja laadusta. Soita ja käy tutustumassa

      • Anonyymi

        Valitettavasti todellisuus on jotain aivan muuta :(


    • Anonyymi

      Hei,

      Kokemuksen syvällä rintaäänellä en voi missään tapauksessa suositella ko. venäistä kasvattajaa.

      Pentueet ovat todella korkealla sukusiitosprosentilla varustettua. Siitoksessa käytetään alle 2-vuotiaita uroksia, jotka on rekisteröity mutta ei vielä kunnolla tutkittu ja kuvattu. Jalostuskoirat röhisevät ja korisevat todella pahasti, jälkeläisistä valtaosa on pahasti allergisia, sikaripunkkisia ja selkävaivaisia.

      Kasvattaja yritti estää kirjaamasta OmaKenneliin BOAS-korjausoperaatiota, jotta ei tulisi tietoihin ”virhemerkintää”. Tarkoituksellisesti jalostaa sairaita yksilöitä eli pilaa aktiivisesti rodun kehitystä. Olkoonkin vaikka miten paljon valioita joukossa.

      Valitettavasti nämä moraalittomat kasvattajat pilaavat tämän niin kertakaikkisen upean ja persoonallisen rodun kehitystä ja edesauttavat sairaiden yksilöiden leviämistä.

      • Anonyymi

        Hyvä kun joku tietää tästä kasvattajasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      126
      1496
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      142
      1314
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      109
      794
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      120
      761
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      62
      695
    6. 53
      671
    7. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      37
      571
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      549
    9. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      515
    10. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      286
      509
    Aihe