Paras subbari

Mika olisi paras subbari mopoautoon?
380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Riippuu tosi monest asiast. Minkä kokone subi? Kuinka paljo tilaa on kotelolle, esim. laitatko koko kontin kokosen kotelon ja 2x15" vai jonku 20 litrasen kotelon yhellä 10".
Mikä budjetti, mautosta päätellen rahaa kuitenkin löytyy? Haluatko tarkat ja erottelevat ns. Hifibassot ja vaa sellasta kaiken peittävää jumputusta?
Jos olet aloittelija autihifissä, tässä on pari hyvää linkkiä, mistä itse hyödyin aikanaan.
http://autosubbari.fi/
http://www.autoala.net/autohifi/autohifiliikkeet.php
http://www.autosound.fi/index.php/tietoa.html
En voi ehdotella jotain tiettyjä subeja, kun en tiedä mitä haluat. Toivattavasti linkeistä on apua

Äänestä
  • No huhhuh ku tuli taas typoja :D
    Siis hifibassot VAI jumputusta (äänenlaatu vai äänenpaine)

    Äänestä

Suosittelen käsikranaattia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MaxBass kirjoitti:

Mika olisi paras subbari mopoautoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu