Heippa!
Millaiset homopiirit siellä Fuengirolassa on? Löytyykö sutinaa?
Onko suomalaisille mitään omia gay-baareja?
Fuengirolan homopiirit
28
4685
Vastaukset
- hetero69
Eipä juurikaan ole. Hyvä niin.
- Pacosin Svante
Täällä olisi kyllä suomalaisen homoravintolan mentävä markkinarako!
- Takatuuppari
"Eipä juurikaan ole" - eli tarkoittaako se että jotain sutinapaikkoja kuitenkin on?
- Tappi691
Hiljaista on ollut. Ei löydy sutinaa, ei kannata tulla edes tutustumaan.
- Takatuuppari
Onko paikallinen suomalaisyhteisö muutoin "gay-ystävällistä"? Olen ajatellut muuttaa sinne ja perustaa kampaamon. Olen ammatiltani nimittäin kampaajamestari.
- lkjkljlk
Bar Kudos
- Takatuuppari
Sattuuko tämä "Bar Kudos" olemaan suomalainen homomesta kenties?
- Väkisin otettu
Takatuuppari kirjoitti:
Sattuuko tämä "Bar Kudos" olemaan suomalainen homomesta kenties?
No ei ole varsinaisesti mikään suomalaispaikka. Siellä tosin käy suomalaisyhteisöstä varsin nimekkäitä vanhempia pieruja. Eräänkin kerran nähty erään nimeltä mainitsemattoman paikallislehden johtaja-karju.
- uuskarju
Tarkoitat ilmeisesti sitä, jonka mukaan lehtikin alunperin nimettiin. Onhan tuosta puhuttu.
- Väkisin otettu
No just sitä. Aivan ihan karju. Tosi symppis kun sille päälle sattuu. Ja aina vääntää vitsin vaikka toisen taskusta.
- Helppo tutustua
Väkisin otettu kirjoitti:
No just sitä. Aivan ihan karju. Tosi symppis kun sille päälle sattuu. Ja aina vääntää vitsin vaikka toisen taskusta.
Minun tietoni Centron saunasta tapaamispaikkana on tuore. Ja voi aloittaa juttelun selvinpäin, jatkaapa matkaa Kukkoon tai siitä edemmäs.
- Omat vuorot Heille
Helppo tutustua kirjoitti:
Minun tietoni Centron saunasta tapaamispaikkana on tuore. Ja voi aloittaa juttelun selvinpäin, jatkaapa matkaa Kukkoon tai siitä edemmäs.
näin olen myös minä kuullut. Tässä kenties hyväkin markkinarako tai joku muu rako Centron pojille.
- Saunomaan
Suosittelen sitä sekavuoroa,en nyt muistapäivää
- Ei tietoa
Ei ole tietoa. En yhtään osaa kertoa Fugen homoskenestä
- Määkään en tiiä
Ei minullakaan mitään tietoa!
- Vinkuintiaani
Onhan täällä Fugessa vaikka mitä säpinää ja sutinaa! On pari kivojen kaverien omistamaa suomalaisravintolaakin... Vanhempia karjuja tosin.
- hyvää kevättä
Witistä lisätietoa.
- Epätietoinen.
Onko tulipalovaara ,jos huonon liukuvoiteen ansiosta kitka nousee liian suureksi? Esim saunassa?
- etymologi
Onhan se, tuo on juuri sanonnan 'tuli perseen alla' alkuperä.
- Etuvetoinen.
Niin varmaan,ja "takavetoinen "varmaan lähtöisin tuosta toimituksesta!
- Väkisin otettu
Fuengirolan rantabulevardilla voi yöaikaan tavata kivoja kavereita... joskus jopa tuttuja suomalaisnaamoja. Sanaton sopimus on, että mitä rannalla tapahtuu yöaikaan, siitä ei päivällä puhuta.
- A.H.Omo
VÄÄRIN ..."että mitä rannalla tapahtuu yöaikaan, siitä ei päivällä puhuta..."
OIKEIN.... "että mitä rannalla tapahtuu yöaikaan, siitä ei päivällä kirjoiteta..."- Hiekkapuhallus
Entä jos hiekka/vaseliini sekoittuu,tulee vielä rumaajälkeä,näin maalaisjärjellä!
- jarrua jarrua hyvä
Hiekkapuhallus kirjoitti:
Entä jos hiekka/vaseliini sekoittuu,tulee vielä rumaajälkeä,näin maalaisjärjellä!
Älä ajattele järjellä vaan tunteella.
Sitä mitä rakastaa sitä kurittaa ;-)
- Anonyymi
Varokaa tuollaisesta syntyy peräpukamia!
- Anonyymi
eiköhän fuge ole siitä saanut nimensäkkin
fuk fuk
joka reikään,
sukupuolista tai eläinlajista riippumatta
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822432Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839641Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467612Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896113Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485102HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174765Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo992218Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k861489