Siviilisaatio romahduspisteessä!

myykää pöljät

Äkkiä myymään ja halvalla, pian ei kukaan osta.

7

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asuntoilmoitusten etsiminen aloitettu jo viideltä.
      Kannattaa mennä näytöille ja tarjota ihan rohkeasti, esim. 2000e/m2

    • kommarivaltionasukki

      Sosialistiset sekatalousvaltiot eli kommunistivaltiot ovat häviämässä ja se on hyvä asia. Yleneensä sen jälkeen alkaa vapaampi meno joka kestää pari vuosikymmentä, joten nuorisolla voi olla parempi tulevaisuus kuin nyt.

      Jos eurostoliittoon jää asumaan on syytä varautua omavaraistalouteen. Neuvostoliitossakin selvisi julkisen sektorin vainolta muuttamalla siperiaan lehmän kanssa ja syömällä läskiä.

      Jos voi, niin kannattaa muuttaa maahan, jossa on lämpöistä ja kevyt verotus, niin omavaraistalous on helpompaa.

    • landlord

      No missäs sitä sitten asutaan jos koti on myyty?

      • ei mikään ongelma se

        Kunta ja sossu kyllä järkkää asunnon eikä tarvii vanhoissa homeisissa neukkuläävissä asua.


      • ruahahahahahaa!!!
        ei mikään ongelma se kirjoitti:

        Kunta ja sossu kyllä järkkää asunnon eikä tarvii vanhoissa homeisissa neukkuläävissä asua.

        Meinaat että ne vuokra-kämpät ei sitten ole noita mainitsemiasi korsuja, mutta vielä pari astetta paskemmassa kunnossa?

        RUAHAHAHAHAHAHAA :D


      • ei mikään ongelma se
        ruahahahahahaa!!! kirjoitti:

        Meinaat että ne vuokra-kämpät ei sitten ole noita mainitsemiasi korsuja, mutta vielä pari astetta paskemmassa kunnossa?

        RUAHAHAHAHAHAHAA :D

        Jos hunoon kuntoon menee niin kaupunki kyllä saneeraa vanhat asunnot aina sisältä uusiksi ja rakentaa uutta, ja rivarejakin on saatavilla, kohtuuhintaista ja ihan ilmaistakin sossulinjalla. Yksityisen vuokra-asunnot niitä homeisia neukkupaskalääviä on joissa keittiö ja kylppärikin vielä alkuperäisessä kunnossa. Samoin monet köyhät paskaluuserit asuvut juurikin tälalisissa samanlaisissa vanhoissa lähiöpaskaläävissä omistusasujina ja maksavat hölmöt vielä niiden kunnossapitokorjauksiakin. Mutta ei yksityisiin vuokra-asuntoihin tarvitse mennä kun kaupungiltakin asuntoja saa, ja jos vähäksi aikaa on paremman puutteessa mentävä, niin sen vuokran kyllä sossu maksa.


    • Rane.

      Jepjep. Nyt juuri ei missään tapauksessa kannata myydä, ellei aivan pakko ole. Kyllä ne hinnat ennemmin tai myöhemmin taas normalisoituvat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3928
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      357
      3048
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      1978
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1685
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1129
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      42
      889
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      831
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      70
      818
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      794
    Aihe