Low Cost Holidays

Vastauksia odotellen

Onko joku käyttänyt low cost holidaysin palveluita ? Miten matka sujuu esim Turkin Alanyaan kun siinä on vähintään yksi välilasku ja koneen vaihto matkalla ? Onko perillä busseja jotka vievät hotellille ? Onko heillä oppaita lomakohteissa ? Mainoksissa ei ole eritelty lentoyhtiöitä, lukee vain että "halpalentoyhtiö". Onko minkälaisella kalustolla lennetty ja minkälainen henkilökunta koneissa on ollut ? Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista. Matkalle lähdössä kaksi aikuista kesäkuun alussa.

2

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä vaan

      Välilaskun aikana koneessa mukana olevat vuohet päästetään jaloittelemaan ja laiduntamaan. Kun paimen on ne kerännyt takaisin koneeseen päästään jatkamaan matkaa. Halpalentoyhtiö todella. Lannanhaju saattaa häiritä herkkänenäisimpiä lennon aikana.

    • kokenut.

      Lowcostia käytettäessä ensimmäinen ehto on se, että osaat englantia.

      Toinen se, että lue kaikki mahdolliset dokumentit tarkkaan, jotka saat Lowcostilta ja tulosta kaikki, mitä saat sähköpostilla. Tarvitset niitä kaikkia jo matkalla ja mahdollisesti myös matkan jälkeen.

      Detaljeista sen verran, ettö kun saavut Istanbulin lentokentälle, mene heti, toistan mene heti passijonoon, siinä saa nimittäin jonottaa 1-2 tuntia, lentokentällä oleiluun ei todellakaan jää paljon aikaa, jos välilasku kestää esim. 2 tuntia. Istanbulin lentokenttä on jo seikkailu sinänsä, jos on tottunut Helsingin kentän kaltaisiin laitoksiin.

      Lentokenttäkuljetukset ja niiden saatavuus saattavat olla seikkailu, mutta voi mennä hyvinkin, mutta muutenkin voi käydä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

      kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
      Maailman menoa
      156
      5819
    2. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      84
      3273
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      100
      1831
    4. On se tullut jo ihan kaikilta osin selväksi

      Ei tämä meidän juttu tule koskaan etenemään.
      Ikävä
      124
      1190
    5. Montako naista

      On menossa mun lisäksi?
      Ikävä
      15
      1124
    6. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      65
      1111
    7. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      78
      993
    8. Koska me aloitetaan meidän loppuelämä?

      Oisko jotain ehdotuksia....
      Ikävä
      58
      990
    9. Rekkautumispakko olisi hyvä...

      Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?
      Sinkut
      159
      865
    10. Olet edelleen uskomaton

      Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p
      Ikävä
      27
      865
    Aihe