Kaivataan kaikenlaisia kokemuksia Baan Khaolak- hotellista??
BAAN
7
237
Vastaukset
- kuippakaksikko
Oltiin 3 viikkoa kyseisessä hotellissa, 15.2---8.3. Hotelli on ihan jees, aamiainen jees, biitsi jees, kämpät jees. Hotelli alue on tasaisella paikalla, eli ei kiipeilyä niinkuin naapuri hotellissa, lagunassa. Keskusta kivenheiton päässä, respasta matkaa n. 100m. ensimmäiseen rätti/ ruoka paikkaan. Kun seuraavaksi matkataan khao lakiin, niin melko varmasti varataan sama hotelli. Meidän mielestä paras hotelli khao lakis, ainakin sijainniltaan. nimim. 3krt. Khao lakis.
- Matkatuumailija
Majoituin viereisessä hotellissa eli Laguna Resortissa, ja kävin katsomassa Baania. vaikutti viihtyisältä, puutarha-alue tosi viehättävä, siisti janhyvinhoidettu. Ranta on myös sillä kohtaa erinomainen. Baanin uima-allas vaikutti tosin aika pieneltä, näin vain yhden altaan, en tiedä onko siellä toista allas-aluetta. Näkemäni perusteella kiva hotelli, tosin spa puuttuu. Ja sijainti hyvä, keskustaan 5min kävely, silti rauhallinen sijainti.
- Tini
Olemme juuri kotiutuneet kyseisestä hotellista! Oikein hyvä paikka ja sijainti mitä parhain! Kerron mielelläni lisää jos haluat tietää enemmän! :)
- omppula2
Tottakai haluan kaiken mahdollisen, hyvät ja myös ne huonot puolet.(jos niitä on).
Onpa niin mukava lukea näitä kunnollisia viestejä, kiitokset niistä kaikille! Kun tuntuu ettei mihinkään saa enää asiallisia vastauksia.
Lähdemme vasta ensi helmikuussa, joten vielä aikaa on kysymyksille ja vastauksille!
- Tini
Moi Omppula2! :)
Tuntuu tosiaan, että täällä ei voi mitään kysyä ilman että joku alkaa vääntämään asiasta jotain muuta..Mutta tässä siis kommentteja hotellista!
Itse ainakin pidimme kyseisestä hotellista, jonka sijainti on todella hyvä! On todella lähellä keskustaa, johon on lyhyt kävelymatka, mutta toisaalta on silti omassa rauhassaan. Hotellilla on oma ranta, jossa on ihan hyvin aurinkotuoleja. Osaa tunnuttiin kyllä varailevan jo aamusella, mutta tätä nyt esiintyy muuallakin, mutta silti aina oli rannalla tilaa. Tietysti emme olleet sesonkiaikana matkalla, joten en osaa sanoa miten riittävät sesonkina. Allasalue on ihan kohtuullisen kokoinen, ei mikään valtava. Allasalueella oli myös jacuzzin tapainen allas. Erikseen lastenallasta ei ollut. Altaalla oli aina myös todella rauhallista ja välillä olimme ainoat siellä! :) Altaalla tuoleja ei kauheasta ollut. Allasalue sijaitsi aivan rannan tuntumassa eli rannalla makoillessa saattoi helposti pulahtaa uiskentelemaan vaikka altaaseenkin.
Ranta oli todella hyvä. Pidimme tästä rannasta enemmän kuin Bang Nianing rannasta. Vuorovesivaihtelu ei ollut niin suurta täällä, mutta allot olivat välillä todella valtavia. Vesi oli ajoittain kirkkaampaa mitä Bang Niangissa.
Thaimaassa kerran aikaisemminkin käyneenä olimme oikein tyytyväisiä hotelliin ja sen palveluihin. Aamupala oli hyvä ja vaihteluakin oli. :) En tiedä osaanko huonoja puolia sanoa...ehkä bungalowin suihkutila, joka oli jonkinlainen aammeentapainen. Se vaikutti hieman likaiselta ja kuluneelta, mutta eipä se paljon härinnyt meitä. Hotellialueella menee "betonipolkuja", joiden vieressä menee jonkinlainen oja, josta sadevesi pääsee virtaamaan pois. Pitää katsoa pimeällä miten polulla kävelee ettei jalka luiskahda syvään ojaan. Ilmastoinit on toiminnassa vain kun huoneen avain on seinässä kiinni. Ilmastointi piti kovaa meteliä, mutta se nyt on pientä kyllä enkä tiedä voiko sanoa huonoksi puoleksi :)
En tiedä tuliko tässä sellaisia asioita mitä halusti Omppula2 tietää, mutta kysy ihmeessä lisää :) Vastailen mielelläni! :)- omppula3
Tuhannet kiitokset!
Kyllä tässä tällä kertaa jo tietoja tuli ihan mukavasti. Jos tulee jotain mieleen molemmin puolin, käydäänkö kurkkaamassa tällä palstalla aika ajoin!?
- Tini
No kiva jos sait vastauksia! :)
Sopii, käydään vaan täällä kurkkimassa :) :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k683787- 993446
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah773280Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia362608- 1141512
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta361476Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421080Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221076Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi181026Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja
miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku118996