Tuo Rinne vaikuttaa oikein perinteiseltä demarilta.
Rinne joutui jättämään AKT:n lakimiehen paikan vuonna 1996 tehtyään samoja matkalaskuja kahteen kertaan. Takana saattoi olla muitakin syitä. Asia hoidettiin hiljaisuudessa ja Rinteen ay-ura keskeytyi vuosiksi. Vuosina 1995–96 Rinne joutui maksamaan entiselle taloyhtiölleen 25 000 markan vahingonkorvaukset. Isännöidessään taloyhtiötä Rinne maksoi taloyhtiön rahoilla omat puhelinlaskunsa, ei toimittanut lainkaan vuoden 1991 tositteita, piti taloyhtiön rahaliikenteestä kirjaa puutteellisesti ja aiheutti yhtiölle taloudellisia vahinkoja.
http://www.hameenkaiku.fi/viikko-hame/alueuutiset/vh-hameenlinna/18897-iisakki-kiemunki-lahti-antti-rinteen-matkaan
Rinne joutui jättämään AKT:n lakimiehen paikan vuonna 1996 tehtyään samoja matkalaskuja kahteen kertaan. Takana saattoi olla muitakin syitä. Asia hoidettiin hiljaisuudessa ja Rinteen ay-ura keskeytyi vuosiksi. Vuosina 1995–96 Rinne joutui maksamaan entiselle taloyhtiölleen 25 000 markan vahingonkorvaukset. Isännöidessään taloyhtiötä Rinne maksoi taloyhtiön rahoilla omat puhelinlaskunsa, ei toimittanut lainkaan vuoden 1991 tositteita, piti taloyhtiön rahaliikenteestä kirjaa puutteellisesti ja aiheutti yhtiölle taloudellisia vahinkoja.
http://www.hameenkaiku.fi/viikko-hame/alueuutiset/vh-hameenlinna/18897-iisakki-kiemunki-lahti-antti-rinteen-matkaan
Vastaukset 51
Vanhimmat
Näyttää olevan mustan makkaran ystävä tämä Kiemunki?
Soso kun mustis on perzukkien herkkua lupausten kera !
Tuo Rinne on kyllä pelottava tyyppi, ottaisi lisää syömävelkaa.
http://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/2014/03/21/antti-rinne-rakentaisi-kasvua-velalla
Älä ota aina itteesi, paitti takaapäin.
Iiskotti petti pelastajansa?
Kiemunki vaihtaa vankkureita, ilmeisesti viimeinen epätoivoinen eduskuntaan yritys?
Just niin se on, että kun iisakki tukee Rinnettä se pääsee eduskuntaan. BUUUAAA-AAAH.
Kiemu yrittää asemoitua ay-derkkuihin nyt kun kukkahattusiivestä ei eduskuntaura lähtenyt.
Mitenkähän ay-dermulit jäsentävät Pertun - tosin kannatus on niin vähäistä, ettei kai ketään sinne päin vilkaisevaakin karvoihin katsominen. Tarkoitus pyhittää jne.
Varmaan kannattaisi parturissa käydä, ay-derkut on lyhyttukkaista porukkaa.
Nyt ymmärrän miksi perzuikkien liimapää kävi paturissa. Se kalastaa muista puoluieista.
Tarkoitus pyhittää on perzuikkien politiikan punalanka mutta lupaukset ajavat vieläpä ohi.
Tarjontaa pyhimykseksi on dermulien poliitikan punahilkalla, mutta tapaukset ovat kovin vähissä.
Olet täysin oikeassa että tapaukset on vähissä mutta siksi perzuikit niitä lupaustapauksia keräävät koko ajan lisää.
Olen täysin oikeassa siinä, että tapakset ovat vähissä mutta siksi derkkulit niitä makkaralupauksiaan jakavat kokapäi... kokopäiväisesti.
Olet avain oikeassa mutta tapakset on oikeasti tietty tapaukset ja niissä perzukkien lupaukset on täyttä lupaustavaraa rinteessä ja sileällä. Jatka kelkan käyttöä jos et huomaa että ei ole lunta !!! Työnnä työnnä työnnä.
On sillä kova pyrky huilaileen torkkupeittojen väliin, mutta ei taida paxit riittää tälläkään kertaa.
Tuskin, mutta pyrkyä ja veivaamista riittää.
Sen perzuikkidarja osaa.
Miksi nimittelet Kiemunkia persuikkidarjaksi?
Mistä minä sen voin tietää. Etkä osaa edes lukea sillä se on perzuikkidarja ja tunnettua kaupungin perzuikkikermaa.
Ai Filatovin Tarja vai Wikmanin Tarja?
Pahassa kunnossa olet sillä nämä tarjat ovat demareita ja nyt kuulet sen ensimmäistä kertaa. Perzuikkidarja on perzuikki mikä voi sinua pahoin yllättää.
Nämä tarjojen tarjat?
Tänään oli tarjoilla mehua.
Oliko Tarjat palkanneet orjia 6 eur/pvä työkkäristä?
Perzukki Tarja ei maksa kun vitosen päivä.
Tuttu siirto. BUUAAAH-AAHH-AH. Koita pärjätä.
Kappas vaan kun onki ennätysmäärä perzuikkien sensuurivaatimuksia !!
oletko sinä se moderaattori joka täällä häärää oman mielensä mukaan?
Oho, aika velikultia nuo demarit.
Juu ne löytää helposti perzuikkien pahat teot.
Joko Toveri Leo paheksua rytyyttänyt blogissaan?
En minä tiedä. Kysy ihmeessä Leolta.
Mihinköhän Kiemunki ja Rinne lähtivät? En uskalla tuota derkkuaviisia avata.
Tuota sinun tulee kysyä asianosailta. Minä en voi tietää enkä kenenkään puolesta voi vastata.
Heini ollu viikonlopun demarien puoluekokouksessa.
Iltaa Heini!
Raparperi voittaa ensi vaaleissa Iisakinkin, kansa näkee läpi teeskentelyn.
Ja voikukka voittaa Karin, kansa näkee läpi käyskentelyn.
Kuka on tämä raparperi?
Jotain AY-derkkujen koodeja.
Tuohan on perxuikkien rasvamaggarakoodi !!
raparperi=rinne valtaan demareissa. Koodi saatu tutulta derkulta.
Hyvin pääsi perzuikkia vetää sinua taaseen linssii. Etkä tunne perzuikkien koodeja.
Joku vihannes
Toisin kuin usein virheellisesti luullaan, sosliaademokraattiset eivät pidä kansaa leivässä tai makkarassa. Vaan se joka kasvattaa ja tekee ruokaa tai kuljettaa sitä nälkäisille.
Ruoka ei idä eikä kasva kaupan hyllyillä.
Valtiovarainministeriainesta----- onkohan ? Jos vaikka menee rahat taas sekaisin. Kenen kelkkaan kannattaa mennä? Jutta ei jatka rahasalkun vartijana jos ei ole myös puolueen kärki, olen kuullut.
Ovatko luurangot kaapissa ehdoton edellytys toimimiselle tässä puolueessa tai liitossa? Tahriintunut on nöyrä saadessaan uuden (ja ainoan) tilaisuuden.
AY-liitoissa on paljon demuja makeamman elämän perässsä. Työntekijöiden etuja lähinnä huonontamassa.
Koko kansa etujen huonontajana perzuikit on ylivoimasii.