Itsemurha

terve, tarttisin kipeästi apua. Voisiko joku kirjottaa pienen runon kyseisestä runosta?
olisin todella kiitolinen
156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hän kävelee keväisellä hangella,
puhuu nauhoittavaan puhelua
lisää sen bloginsa.
Varjojen kimallus
houkuttaa häntä.
Olen avuton
minun pitäisi puhua,
pitäisi puhua hänelle.
Olen sairas huolesta,
keijukaiseni tanssii
tummuus kurkoitaa häntä,
minun täytyisi löytää sanat,
jotka tuovat hänet valoon,
keväiselle hangelle,
lumikiteiden kimallukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Avuntarpeessa kirjoitti:

terve, tarttisin kipeästi apua. Voisiko joku kirjottaa pienen runon kyseisestä runosta?
olisin todella kiitolinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu