muisteista

Mitä tarkoitta nämä DDR-DIMM DDR2-DIMM SDRAM-DIMM muistit? Mitä eroa niillä on? Jos ostaisin nyt koneen, mitä muistia sen kannattaisi käyttää?
2789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos haluat maksaa mitättömän tehonlisäyksen
vuoksi, niin voit ottaa jotain muka nopeampaa
ja HUOMATTAVASTI kalliimpaa, myyjät neuvovat
AULIISTI kalliimman muistin hankinnassa...

DDR2 on vielä kallista.

SDRAM on hidasta vanhaa muistityyppiä.

Äänestä

Tärkeintä on mitä muistia emo TUKEE, pitää olla vähintäin DDR400.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


höntti kirjoitti:

Mitä tarkoitta nämä DDR-DIMM DDR2-DIMM SDRAM-DIMM muistit? Mitä eroa niillä on? Jos ostaisin nyt koneen, mitä muistia sen kannattaisi käyttää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu