kaikki vauvasta haaveilevat. Muistakaa että se nyytti kasvaa varsin pian oman tahdon omaavaksi sisusäkiksi. Suosittelen, että katsotte ajatuksen kera Supernanny- sarjaa ja kuvittelette itsenne niiden lasten vanhempien paikalle. Siis todella harkiten sitä Nanny-sarjaa ja miettien miltä tuntisi olla siinä perheessä?
rokotus vauvakuumeeseen
4
160
Vastaukset
- Yellow liquid
Juuri niin. Mutta miten sitä tajuaa jos ei ole aivoja itselläänkään?
- ei penikoille
juu, samaa ihmettelen. Pentuja vingutaan, kuin mitkäkin kiimaiset katit, eikä ajatella että se rääkyvä rääpäle kasvaa kiroovaksi kersaksi ja potkivaksi penikkaksi hyvin äkisti ja on riesana lopun ikää,
Ja jos sypernannyt on liia kaukaine, lukekaa sitten kurinpito-palstaa tästätsamasta netistä- Huhhu
Samalla laillahan sinäkin olet silloin riesa vanhemmilles ja yhteiskunnalle koko lopun ikäs...
- ei penikoille
Huhhu kirjoitti:
Samalla laillahan sinäkin olet silloin riesa vanhemmilles ja yhteiskunnalle koko lopun ikäs...
kyllä.ja asia on upnnut pakunpaakin päähän kun sitä yli 50 vuotta on toitetoeet ( äiti 80, ja jaksaa vielä ainakin kerran kuussa muistuttaa, että tommonen tollikka tuli tehtyä .) Olen naimisissa ja toisella paikkakunnalla JA PIDIN VISUSTI HUOLEN, ETTEN TUOTTANUT GEENEILLENI JATKAJAA!
jOTEN OMALTA KOHDALTANI PISTIN PISTEEN PALLINAAMA-MÖHÄMAHASUKUUN.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322259Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749466Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297460Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806305SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825930Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344946HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014366Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852026Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771320