Kiinnostaisi lukea kyseinen kirja, mutta haluisin silti tietää millainen juoni tässä piilee. Joten, jos olet lukenut kyseisen kirjan kerro joitakin juonipaljastuksia.
Arnaldur Indridason- Hyytävä kylmyys
viljapelto
1
107
Vastaukset
- Vastaus sinulle
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11248849
Tästä linkistä näet mitä kirjailijan tuotannosta ollaan mieltä.Tällä samaisella palstalla.
Otsikolla.Ruotsalaiset dekkarit jyräävät.
Hyytävä kylmyys kirjan takakannessakin kerrotaan lyhyesti juonesta.
Katso tästä.
http://www.kirjavinkit.fi/arvostelut/hyytava-kylmyys/
En suosittele tämän kirjailijan kirjoja.Ne on pitkästyttävää saman jahkailua ja tylsistyttävää paikallaan polkemista.Itse en pitänyt yhtään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741359Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431249Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511061Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2541032- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39688Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44651- 30607