Kaipaanko kiinteytystä?

autathan minuuu?

Mie oon kaheksasluokkalainen tyttö ja mietin et pitäskö kiinteyttää.. oon 168cm ja vähä päälle ja painan n. 43-44 kg. Oon silleen hoikka, et omistan thigh gapin ja solisluut ja selkäranka näkyy (jos vähä kumartuu). Onks teil mitään ehotuksii miten kiinteyttäsin mm. jalkoja, sisä-ja takareidet on pahimmat ja se polven taipeessa oleva löysä. Ja käsivarretkin kaipais kiinteytystä :P

Ja onks kellää muulla sellasta juttuu et aamulla ku herää, lantioluut näkyy ja maha on pieni ja AH mut heti ku syö vaikka vaan ruisleivän margariinilla/hedelmän/jogurttia niin heti turpoaa ja sit jos on tiukka paita nii maha on semmonen kumpu, pömppis. :/ Eli vatsa ois muute OK mut pitäs olla aamupäivällä syömättä ja olemaan nälässä jos aijon näyttää ihmiseltä jolla ei oo vatsamakkaroita !! helppiiii !!

Alotin aikoi sitte vähä jumppaamaan että painoo tippuis ja nyt on rintaluut vähä näkyvemmällä ja tissit on pienemmät!! :c ja ennen ei ollu thigh gapii, mut nyt oon huomannu et miun oikea jalka on solakampi ku vasen! ainaku pyöräilen,yritän polkee isommalla jalalla... ja oikeen jalan ympärille mahtuu paremmin sormet ympärille mut vasmmas ei..! ärsyttäväääääää auttakaaaaa!! oisin muute iha IN LOVE vartalon kaa mut vasen jalka, ja pömppis ! HELP ME !


p.s oot paras jos jaksoit lukee :o

6

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • autathan minuuu?

      Jos ruokavalioo pitää muuttaa nii kertokaa :) normisti syön näin:

      AAMU: jotain näistä:
      -2 ruisleipää ----> marg. ja joskus kurkkua/paprikaa
      -yks annospussi elovena aamuhetki puuroa ehkä vähän mansikkaa
      -mikrossa teen munakkaan (yks kananmuna) ehkä yks pieni tomaatti sen kaa

      KOULUSSA: en mitään

      VÄLIPALA: en mitään tai jos jotain niin just joku hedelmä / yks ruisleipä margariinilla


      ILLALLINEN : se mitä äiti tekee esim. jauhelihakeitto/risottoa/spagettia ja jauhelihakastiketta

      ILTAPALA : en mitään

      • kdsåz

        mitä mieltä ootte tän päivän ruokalistasta mitä oon syöny (epärerveelline!! warning!)

        AAMU: elovena annospuuro ja vähä mansikkaa
        KOULUSSA: ei mitään
        VÄLIPALA : ei mitää kunnes vanhemmat tuli kotii ja toi munkkii nii söin puolikkaan (nyrkin kokonen suunnilleen)
        ILLALLINEN: no söin eilistä pizzaa (yhen neljäsosapizzan puolikas)

        ja äiti alkaa just tekeeen keittoo ja se on sitä mieltä että "et sää sillä pizzalla pärjää!" et saatan ottaa sitä tosi vähän :P illalla en syö mitää!


    • jjj__

      Ei kannata kun jo alipainoinen olet

      • suzu

        Miten tän ny vois sanoo mut älä loukkaannu mut tolla painolla ja muilla tiedoilla sanoisin et oot laihaläski=ei melkein laisinkaan lihasta vaan läskiä mikä voi olla vieläpä vaarallisesti sisäelintesi ympärilläsi..
        Jos haluat timmäksi sun pitää saada painoo väähintään semmonen 10kg ylöspäin ja mieluiten niin et muutat läskin lihakseksi ja tadaa joskus 1-2vuoden päästä oot timmimmässä kunnossa,normipainossa ja mitä parhainta sun anorektiset näkemykset muuttuu vähän positiivisempaan suuntaan..Ja miksi sanot että ollaksesi normaali sinulla ei saisi olla vatsaa??Sori ny vaan mut se on sun suolistosi joka "pullistuu"hieman kun olet syönyt ruokaa ja kyllä se on ihan normaalia joten sitä ei tarvitse pelätä tai kammoksua..Jaa että tight up jalat ihan eli aika heikot rääpälejalat valitettavasti..Jos jaksat mittaa itsesi vielä mittanauhalla ja laita mitat tänne ihan perusmitat:vatsan,rintakehän,lantion,reisien ja pohkeitten ympärysmitat,mittaa mieluusti aamulla niin saa sun kropasta kuvan sillon kun se on hoikimmillaan yöllisen paaston jälkeen.
        Ja en ole mikään pedari jos sellaista pelkäät vaan melkein 16vuotias tyttö :) ja tarkoitukseni ei ollut vittuilla vaan kertoa raa'at faktak.


    • syöihmeestaimeehoito

      Se löysä iho kertoo et oot laiha ja sul on anoreksia

    • siismitä

      Mitä vittua kysyn minä? Jos sä olet vittu kerta 43-44kg PAINAT JA PITUUTTA ON SAATANA 168CM nii etkö ite älyä että oot sairaan alipainone? ja sulla voi olla mitää muutaku nahkaa luiden ympärillä. Näin ensitöikseni saatana sanosin et vittu syö jotai et lihot ja saat ravinteita kunnolla,sen jälkee voit harkita lihasmassaa tai jotai, mut nyt jos sä ton kuvailun perusteel rupeet bodailee,nii voin sanoo että et jaksa mitää kuntokuuria kovinkauaa,ainakaa kovin haastavaa. Sun kantsis nyt ekana alottaa terveellinen ruokavalio ja kattoo et saat kaikki vitamiinit ja sit ku sul on jotai sun ympäril eikä va nahkaa,nii sit voisit miettii tota bodailu puolta ja senkin alottaa hiljalleen ja nostaa vähitellen. Miks me naiset ollaan nii rankkoja meidän ruumista kohtaan? -_-

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      40
      3771
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      33
      3364
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      69
      2968
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      91
      2820
    5. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      1828
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      83
      1816
    7. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      24
      1659
    8. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      28
      1597
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      29
      1579
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1564
    Aihe