Profetioita

Ylläpidolle

Koska sopimattomia viestejä ja aloituksia ei poisteta, on uskovien sivustot ateistien ja trollien hallinnassa. Täysin piittaamatta mistään säännöistä, laeista jne. törkeyksillään täyttävät ko. sivustot.

HÄLYTYS! PROFEETTA TIETÄÄ TAAS! SOTA ALKAA 16.5.2014
Huom!22.3.2014 17:340
Olemme saaneet varmaakin varmemman tiedon taivaalliselta valtaistuimelta Hänen profeettansa kautta kaikelle kansalle yli maanpiirin julistettavaksi!
Tällä kertaa on kyseessä tavallistakin vakavampi sotatoimi kuten luotettavan tuntuisia profeettoja tällä palstalla seuranneet ovat varmaan osanneet aavistaa eikä kyseessä perinteeksi muodostunut jokavuotinen salamasota joihin hitaimmat palstankäyttäjät ei ole ennättäneet edes osallistua.
*****

"sota 16.5.2014 kun 96 vuotta on kulunut sisällissodasta ja 69 vuotta 27.4.2014 Lapin sodasta. Näiden päivämäärien sisällä, esim. lopullinen provokaatio 27.4. ja miehityskäsky 16.5"

Päivitys 21.3.2014: MIEHITYSKÄSKY ANNETAAAN 16.5.2014!!!!!1111! Venäjän presidentti Putin antaa käskyn Suomen miehittämisestä (puoliksi) 16.5. tänä vuonna! SOTA ALKAA TOUKOKUUSSSA!!!!! Nyt kaikkien kannattaa katsoa miehityskartasta, onko koti miehitysalueella. Kannattaa myös tarkistaa, onko esim. kesämökki turva-alueella tai edes miehitysalueen ulkopuolella. Jos näin on, niin kannattaa varmasti lähteä mökille jo torstaina 15.5. Joutuu ottamaan torstain ja perjantain vapaaksi töistä mutta se kannattaa! Lisäksi torstain ja perjantain välinen yö 15.-16.5. kannattaa varmasti viettää armontilassa hartaasti synnit anteeksiannettuna rukoillen, sillä ylöstempauksen mahdollinen skenaario on varmasti myös suuri! Armeijoiden hyökkäys tapahtuu tavallisesti klo 4 aamuyöllä, mutta laitetaan varmuuden vuoksi laskuriin 16.5. päivän viimeinen hetki. Silloin se viimeistään siis alkaa! NYT ON VARMA SKENAARIO!

http://www.ilmatar.net/~np/misc/maailmanloppu.html

Ollaan valmiina22.3.2014 18:290 SULJE
Tää tuntuu varmalta profetialta. Pitää laittaa kännykkään hälytys 14.05.2014.

Ehdottomasti.22.3.2014 18:350 SULJE
Tuo vaikuttaa todella varmalta ja luotettavan tuntuiselta profetialta ja profeetta on vaatimaton koska ei ole ilmoittanut omaa nimeään. Muuta selitystä sille ei voi olla.
Olisikohan ihan itse metsämökin tonttu eli Inarin mies saanut taivaallisen viestin ja toimittanut se Pelästyssanomien kautta luettavaksi?
No, olipa niin tai näin mutta tuo kaikki tulee varmuudella tapahtumaan niin totta kuin profeetat on herran palvelijoita!

Oikein tehty.23.3.2014 16:100 SULJE
Sanotaanhan raamatussakin "mutta koetelkaa kaikki, pitäkää se, mikä hyvää on" joten olet oikeassa vaikka tämä viestiketju ei varmaankaan ole täysin vakavissaan kirjoitettu, niin silti se on periaatteessa täysin asiallinen!

Liipasinherkkä22.3.2014 18:400 SULJE
Tästä on ilmoitettava puolustusvoimien esikuntaan. Onhan se puolivoittoa, kun osataan olla valmiina. Saiskohan tämän profetian, jos ei nyt puoli yhdeksän uutisiin, niin ainakin TV7 lähetyksiin.

4

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No mutta.. 8.3.2014

      No mutta..
      8.3.2014 18:17
      0
      Sulje
      ..olipa vaikka Rölli, niin parempi noin päin kuin ne houreet joita ns.uskovaiset lähettää tänne päivästä ja vuodesta toiseen. Niin, ja ihan varmasti vähintäin yhtä hyvin eli paremminkin paikkansapitävä kuin sekopäitten Suomessa mukamas tapahtuvat maanvajoamat, meteoriitit, määnjäristykset, tsunamit..mitä kaikkea hulluutta niillä nyt olikaan, ja erityisesti Venäläisten vuosittainen hyökkäys....

    • Että näin

      Samaa herjausta jatkaa ...

      KTS
      1.4.2014 07:55

      Sulje
      Onko Jeesuksen kunnioittamista se, että jeshuaanis-mashialainen vippaslahko siirtää hänet hyllylle pelkäksi Jumalan juoksupojaksi???

    • Näin siis uskoville

      KTS1.4.2014 11:030 SULJE
      "Profetia on ehtinyt 15 vuodessa tulla tutuksi koko kansallemme."

      Ei vaan pienenpienelle ääriänkyräislahkolaisille.

    • poistakaa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      33
      1289
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1085
    3. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      104
      936
    4. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      35
      858
    5. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      56
      729
    6. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      42
      716
    7. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      48
      693
    8. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      94
      662
    9. Se riisuu suosimasi paatoksen, paljastaa egosi tyhjäksi

      Idän fisosofian vihaaja kirjoitti: "Muuten tämä idän-uskontojen mekaniikka hävitää ja hautaa tästä kaiken hyvän paatoks
      Hindulaisuus
      302
      656
    10. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      635
    Aihe