Profetioita

Ylläpidolle

Koska sopimattomia viestejä ja aloituksia ei poisteta, on uskovien sivustot ateistien ja trollien hallinnassa. Täysin piittaamatta mistään säännöistä, laeista jne. törkeyksillään täyttävät ko. sivustot.

HÄLYTYS! PROFEETTA TIETÄÄ TAAS! SOTA ALKAA 16.5.2014
Huom!22.3.2014 17:340
Olemme saaneet varmaakin varmemman tiedon taivaalliselta valtaistuimelta Hänen profeettansa kautta kaikelle kansalle yli maanpiirin julistettavaksi!
Tällä kertaa on kyseessä tavallistakin vakavampi sotatoimi kuten luotettavan tuntuisia profeettoja tällä palstalla seuranneet ovat varmaan osanneet aavistaa eikä kyseessä perinteeksi muodostunut jokavuotinen salamasota joihin hitaimmat palstankäyttäjät ei ole ennättäneet edes osallistua.
*****

"sota 16.5.2014 kun 96 vuotta on kulunut sisällissodasta ja 69 vuotta 27.4.2014 Lapin sodasta. Näiden päivämäärien sisällä, esim. lopullinen provokaatio 27.4. ja miehityskäsky 16.5"

Päivitys 21.3.2014: MIEHITYSKÄSKY ANNETAAAN 16.5.2014!!!!!1111! Venäjän presidentti Putin antaa käskyn Suomen miehittämisestä (puoliksi) 16.5. tänä vuonna! SOTA ALKAA TOUKOKUUSSSA!!!!! Nyt kaikkien kannattaa katsoa miehityskartasta, onko koti miehitysalueella. Kannattaa myös tarkistaa, onko esim. kesämökki turva-alueella tai edes miehitysalueen ulkopuolella. Jos näin on, niin kannattaa varmasti lähteä mökille jo torstaina 15.5. Joutuu ottamaan torstain ja perjantain vapaaksi töistä mutta se kannattaa! Lisäksi torstain ja perjantain välinen yö 15.-16.5. kannattaa varmasti viettää armontilassa hartaasti synnit anteeksiannettuna rukoillen, sillä ylöstempauksen mahdollinen skenaario on varmasti myös suuri! Armeijoiden hyökkäys tapahtuu tavallisesti klo 4 aamuyöllä, mutta laitetaan varmuuden vuoksi laskuriin 16.5. päivän viimeinen hetki. Silloin se viimeistään siis alkaa! NYT ON VARMA SKENAARIO!

http://www.ilmatar.net/~np/misc/maailmanloppu.html

Ollaan valmiina22.3.2014 18:290 SULJE
Tää tuntuu varmalta profetialta. Pitää laittaa kännykkään hälytys 14.05.2014.

Ehdottomasti.22.3.2014 18:350 SULJE
Tuo vaikuttaa todella varmalta ja luotettavan tuntuiselta profetialta ja profeetta on vaatimaton koska ei ole ilmoittanut omaa nimeään. Muuta selitystä sille ei voi olla.
Olisikohan ihan itse metsämökin tonttu eli Inarin mies saanut taivaallisen viestin ja toimittanut se Pelästyssanomien kautta luettavaksi?
No, olipa niin tai näin mutta tuo kaikki tulee varmuudella tapahtumaan niin totta kuin profeetat on herran palvelijoita!

Oikein tehty.23.3.2014 16:100 SULJE
Sanotaanhan raamatussakin "mutta koetelkaa kaikki, pitäkää se, mikä hyvää on" joten olet oikeassa vaikka tämä viestiketju ei varmaankaan ole täysin vakavissaan kirjoitettu, niin silti se on periaatteessa täysin asiallinen!

Liipasinherkkä22.3.2014 18:400 SULJE
Tästä on ilmoitettava puolustusvoimien esikuntaan. Onhan se puolivoittoa, kun osataan olla valmiina. Saiskohan tämän profetian, jos ei nyt puoli yhdeksän uutisiin, niin ainakin TV7 lähetyksiin.

4

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No mutta.. 8.3.2014

      No mutta..
      8.3.2014 18:17
      0
      Sulje
      ..olipa vaikka Rölli, niin parempi noin päin kuin ne houreet joita ns.uskovaiset lähettää tänne päivästä ja vuodesta toiseen. Niin, ja ihan varmasti vähintäin yhtä hyvin eli paremminkin paikkansapitävä kuin sekopäitten Suomessa mukamas tapahtuvat maanvajoamat, meteoriitit, määnjäristykset, tsunamit..mitä kaikkea hulluutta niillä nyt olikaan, ja erityisesti Venäläisten vuosittainen hyökkäys....

    • Että näin

      Samaa herjausta jatkaa ...

      KTS
      1.4.2014 07:55

      Sulje
      Onko Jeesuksen kunnioittamista se, että jeshuaanis-mashialainen vippaslahko siirtää hänet hyllylle pelkäksi Jumalan juoksupojaksi???

    • Näin siis uskoville

      KTS1.4.2014 11:030 SULJE
      "Profetia on ehtinyt 15 vuodessa tulla tutuksi koko kansallemme."

      Ei vaan pienenpienelle ääriänkyräislahkolaisille.

    • poistakaa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      249
      4514
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1695
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1532
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      16
      1421
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1261
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      89
      1185
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1025
    Aihe