Myönnän että kiusoittelen vähän ylikierroksillakin muutamia täällä, johtuu paljolti siitäkin kun en saa suomenkieltä täällä juurikaan käytettyä, niin kirjoittelen ja elän niin suuresti erilaisuuksissa ja aina jokin ihmetyttää niissä! :)
Tästä kysyisin ja paikkaisin epätietoisuuttani:
http://sylvi.fi/author/juri-nummelin/
Tää "Juri Nummelin" ei myönnä olevansa transvestiitti eikä luonnollisestikaan transsukupuolinen vaan Androgyyni!?!
Mikä ohjaa tähän ajatusmaailmaan jos ei koe olevansa naiseudesta kiinnostunut itsessään vaan onnellisesti miehen roolia elävä ja naimisissakin oleva!?!!?! Oletettavasti haluaa yrittää kasvattaa ihmisiä erilaisuuteen ja ymmärtämään korkokengistä ja sukkiksistakin! Kirjoituksistaan kyllä ymmärsin täysin että hän on ja haluaakin olla täysin vain mies!! Ei välimaastossa oleva "sukupuoleton"!
Androgyyni
6
437
Vastaukset
- anjuuu
Hyvä artikkeli. Peukku.
- Perinneasu
"Haaremihousut" on alunperin muslimimiehen housut (housuissa pitää olla tilaa että Jeesus mahtuu syntymään uudesti ja tiukat puntit ettei lipsahda hiekalle). Länsimaiset naiset ovat (taas) ryövänneet yhden miesten asusteen omaan käyttöönsä.
- Jeesus muslimi?
Muslimilla housuissa tilaa Jeesuksen syntymää varten? Meniköhän nyt uskonnot sekaisin?
- Biaaaatch
"Länsimaiset naiset ovat (taas) ryövänneet yhden miesten asusteen omaan käyttöönsä."
Haaremihousut kuuluvat naisille niin kuin kaikki muukin kaunis, hauska ja muodikas maailmassa!! Miehille on tummansiniset ja harmaat matalan profiilin vaatekerrat, matalat jalkineet ja huopatohvelit.
T. Biaaaatch - Ajat muuttuu
Biaaaatch kirjoitti:
"Länsimaiset naiset ovat (taas) ryövänneet yhden miesten asusteen omaan käyttöönsä."
Haaremihousut kuuluvat naisille niin kuin kaikki muukin kaunis, hauska ja muodikas maailmassa!! Miehille on tummansiniset ja harmaat matalan profiilin vaatekerrat, matalat jalkineet ja huopatohvelit.
T. BiaaaatchHaaremihousut on väärä nimitys nykyisistä naisten käyttämistä Lähi-Idän miesten housuista (koko pohkeiden pituudelta kireät, reisistä ja lantiolta hyvin väljät). Viime vuosisadan puolivälin vaiheilla tarkoitettiin naisten haaremihousuina löysiä, yleensä läpikuultavia, nilkoista kiristettyjä täyspitkiä housuja. Nykyiset "haaremihousut" on kaikkea muuta kuin kauniit, ne entiset haaremihousut herätteli varmaan monenkin miehen mielessä seksistisiä ajatuksia mm. senaikaisia suomalaisia elokuvia katsellessa.
- Anonyymi
Muslimi-Druusit uskovat että messias (Mahdi) on tuleva maailmaan miehen synnyttämänä, ja siltä varalta että ihme osuu omalle kohdalle on jokaisen druusimiehen pidettävä pussihousuja, että messias mahtuu syntymään eikä lyö päätään tullessaan lihaksi keskuuteemme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292083
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1051906Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841679Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy661555Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331202- 841193
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm561152- 1101103
Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471076Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441023