Taksi - Kohtalokas kyyti?

Ei varmaan olisi yhtään kivaa istua taksin takapenkillä ainakaan silloin, kun linja-auto törmää liikennevaloissa perään. Kokkolan Rautatienkadun liikenne on yleensä sujuvaa mutta toisinaan siellä esiintyy törttöilyä vai mitäs sanotte?

http://www.kp24.fi/uutiset/360812/Linja-auto-törmäsi-taksin-perään-Kokkolassa
8366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Häh...? Oommä huomannu, et meijän bussikalusto on vanhaa vaan kuis noi bussikuskit alkaaks eläkeikä painaa päälle vai putkinäkö _öö_?

Äänestä

Todella outo risteyskolari siinä on jotain mätää eihän sitä voi mitenkään suvaitta, että matkustajista vastuussa oleva linja-autokuski törmää punaisten palaessa viattoman taksikuskin perään niin, että takalasi räjähtää sisään. Todella paheksuttavavaa menettelyä ja kyytiläiset takuulla säikähtivät puolihengiltä :((

Äänestä

Hei oliko tuo paikallisliikenne- vai turistibussi haluaisin tietää nyt heti sen?

Äänestä
  • vaikea arvata.

    Äänestä

Jos taksissa oli takapenkillä matkustajia heitä varmaan pisti vihaksi, kun lasinsiruja satoi niskaan ja nuppi notkahti ikävästi kanssa nou hyvä.

Äänestä

Jokin aika sitten Kokkolan Liikenteen bussi ajoi matkahuollon pysäkilleen. Bussin jo pysähdyttyä sen perän takana olevaa suojatietä lähti ylittämään kainalosauvojen kanssa liikkuva naisihminen. Kuinkas ollakaan, bussikuski sai päähänsä peruuttaa hieman, niin että bussin perä siirtyi suojatien päälle. Oli siinä ja siinä, ettei bussi kaatanut kyseistä naista ! Syöksyin bussiin ja kysyin kuskilta, että " etkö huomannut, että olit ajaa suojatiellä olevan ihmisen päälle" ? Vastaus tuli vähän oho- tai vai niin -tyyliin. Suututti kyllä pirusti, aioin tehdä ilmoituksen Kokkolan liikenteelle, jäi kuitenkin tekemättä.

Äänestä

Rautatienkadulla ajetaan miten sattuu!

Äänestä

Tämä taksikuskihan oli odottanut punaisilla kääntyäkseen Kaarlelankadulle niin bussikuski koukkaa sivuluiskaan ja tuuppaa ahteriin olisi varsin mielenkiintoista kuulla bussikuskin selitys saisimme varmaan nauraa itsemme hengiltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Linja-auto törmäsi! kirjoitti:

Ei varmaan olisi yhtään kivaa istua taksin takapenkillä ainakaan silloin, kun linja-auto törmää liikennevaloissa perään. Kokkolan Rautatienkadun liikenne on yleensä sujuvaa mutta toisinaan siellä esiintyy törttöilyä vai mitäs sanotte?

http://www.kp24.fi/uutiset/360812/Linja-auto-törmäsi-taksin-perään-Kokkolassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu