Aloittejat!

jouluvauva

Päätettiin miehen kanssa yrittämään lasta. Ovulaationi on laskelmien mukaan tänään ja olemme heiluttaneet peittoa sunnuntaina, eilen ja tänään vielä ennen nukkumaan menoa. Onko joillain jotain vinkkejä raskaaksi tuloon?

7

212

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ota aikalisä

      Ei se ainakaan peittoa heiluttamalla onnistu. Kyllähän tuuletetut petivaatteet toki auttaa parempaan uneen ja rentouttaa ja sitä kautta auttanee sikiämiseenkin, mutta kyllä se muna pitäisi rohkeasti työntää pimppiin ja silleen jännästi nytkytellä niin kauan että tulee ejakulaatio. Sun pitäis tykätä siitä munasta ja sen sun pimpistä. Muutenkin teidän pitäisi rakastaa toisianne useampia vuosia.
      Joulukinkut teurastetaan syksyllä eli hoivaa sitä joulukinkkua muutama joulu vielä.

      • joluvauva

        Ompas lapsellista.


      • Osta 4kg kinkku
        joluvauva kirjoitti:

        Ompas lapsellista.

        Ei ku se on totta. Sinä olet lapsellinen.


    • ei asiantuntija

      "Onko joillain jotain vinkkejä raskaaksi tuloon?"

      Miehen pitää laueta sisään. Ei suuhun, ei takapuoleen vaan pimppaan.

      Tällä pääset alkuun, viisaammat voivat varmaan neuvoa lisää.

      • Älä tee sitä

        Parempi kun nostatte navalle vaan, vaikka kortsu päällä ja pillerit käytössä.


    • Starlightsobright

      Mitä vastauksia sitten odotit, ap? Kun ei siihen raskautumiseen ole muuta keinoa kuin seksi, ja lapsettomuustapauksissa ne hoidot ym jutut..:)

      Mun mielestä nämä nyt sentään oli suht kilttejä ja hauskoja, vaikka raskautuminen sulle varmaan onkin nyt SE JUTTU, eikä oikeen naurata tällaset.

      Olet kuitenkin ovulaatiopäivät selvittänyt, eli raskautumisen mahdollisuus on kasvanut. Toki se "riski" aina on olemassa, kun seksiä harrastaa ilman ehkeäisyä. :)

      Onnea yritykseen, toivottavasti tärppää!

      • Ei muille

        Minä toivon tärppiä vain niille kenellä elämä kunnossa lasta ajatellen eli 12/32 kunnossa. Ajattelen niitä syntyviä lapsia ja yhteiskunnan etua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      76
      1069
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      784
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      218
      648
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      34
      492
    5. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      468
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      37
      433
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      70
      425
    8. Ihan pikku vinkki

      Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin
      Ikävä
      52
      409
    9. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      44
      399
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      18
      393
    Aihe