Päätettiin miehen kanssa yrittämään lasta. Ovulaationi on laskelmien mukaan tänään ja olemme heiluttaneet peittoa sunnuntaina, eilen ja tänään vielä ennen nukkumaan menoa. Onko joillain jotain vinkkejä raskaaksi tuloon?
Aloittejat!
7
165
Vastaukset
- Ota aikalisä
Ei se ainakaan peittoa heiluttamalla onnistu. Kyllähän tuuletetut petivaatteet toki auttaa parempaan uneen ja rentouttaa ja sitä kautta auttanee sikiämiseenkin, mutta kyllä se muna pitäisi rohkeasti työntää pimppiin ja silleen jännästi nytkytellä niin kauan että tulee ejakulaatio. Sun pitäis tykätä siitä munasta ja sen sun pimpistä. Muutenkin teidän pitäisi rakastaa toisianne useampia vuosia.
Joulukinkut teurastetaan syksyllä eli hoivaa sitä joulukinkkua muutama joulu vielä.- joluvauva
Ompas lapsellista.
- Osta 4kg kinkku
joluvauva kirjoitti:
Ompas lapsellista.
Ei ku se on totta. Sinä olet lapsellinen.
- ei asiantuntija
"Onko joillain jotain vinkkejä raskaaksi tuloon?"
Miehen pitää laueta sisään. Ei suuhun, ei takapuoleen vaan pimppaan.
Tällä pääset alkuun, viisaammat voivat varmaan neuvoa lisää.- Älä tee sitä
Parempi kun nostatte navalle vaan, vaikka kortsu päällä ja pillerit käytössä.
- Starlightsobright
Mitä vastauksia sitten odotit, ap? Kun ei siihen raskautumiseen ole muuta keinoa kuin seksi, ja lapsettomuustapauksissa ne hoidot ym jutut..:)
Mun mielestä nämä nyt sentään oli suht kilttejä ja hauskoja, vaikka raskautuminen sulle varmaan onkin nyt SE JUTTU, eikä oikeen naurata tällaset.
Olet kuitenkin ovulaatiopäivät selvittänyt, eli raskautumisen mahdollisuus on kasvanut. Toki se "riski" aina on olemassa, kun seksiä harrastaa ilman ehkeäisyä. :)
Onnea yritykseen, toivottavasti tärppää!- Ei muille
Minä toivon tärppiä vain niille kenellä elämä kunnossa lasta ajatellen eli 12/32 kunnossa. Ajattelen niitä syntyviä lapsia ja yhteiskunnan etua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110954
- 525230
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452443- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351176Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892