Kokemuksia ja kannattaako?
Kamera Ebaysta?
2
254
Vastaukset
- PayPalli
Kannattaa ensin vertailla hintoja ennen ostopäätöstä. Minä olen ainakin löytänyt halvemmalla kameroita, filttereitä jne. Lisäksi PayPalilla on helppo ja turvallista maksaa ostetut tuotteet ( myös tuotepalautus toimii ja saa rahat takaisin helposti). EU:n ulkopuoliset ostokset ovat sitten hieman monimutkaisempia tullin ja alvin vuoksi.
- ei oikeata
satoja, tuhansia tuotteita olen tilannut, kamerasta on mielipide ja kokemuksia.
mielipide, vain 50 e jotain "erikoiskameraa" kannattaa ostaa, ei mitään oikeaa satasien kameraa, sillä tuskin on samaa laatua kuin täällä Suomessa ja 2000 km etäisyydellä suomesta. Itse en ostais satasten kameraa kuin Suomesta, Ruotsista ja Saksasta, sellaisesta kaupast joss aon varmaan ilmainen palautus.
Kiinan tavaralla ei ole takuuta eikä palautusta, tai on, mutta posti Kiinan suuntaan maksaa hurjasti ja vaurioituminen ja katoaminen yms, on todellisuutta.
ei kiinasta laatua halvalla saa, erikoisia sovellutuksia ja erikoisia laitteita saa halvalla, sellaisia olenkin tilannut kaikki mahdolliset kaikkiin kameroihini, kahteen jopa ennen varsinaisen kameran ostoa.
tuollaisen olen tilannut pari vuotta takaperin ja hyvin on toiminut. on ollut useissa tilaisuuksissa on kolmos-neloskamerana, kodissa poissa ollessa turvakamerana ja tietysti autossakin joskua, on vaan melko häiritsevä tuulilasissa jos kaksi on etupenkillä.
http://i00.i.aliimg.com/photo/v2/1101207192_1/F900LHD_Car_DVR_with_HD_1920_1080P.jpg
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1793470Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3742186Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii552157- 422028
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4161142Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1171039- 57958