Mielessä olisi matka heinäkuussa Inglesiin, Suomalaisten sesonkihan on silloin jo ohitse mutta onko siellä muuten hiljaista tuohon aikaan? Nimenomaan hiljaisuutta emme kaipaa, vaan kovaa juhlimista. :)
Heinäkuussa hiljaista?
Ingles
5435
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ingles on kuin huopatossutehdas alkuheinäkuusta. Kukaan ei takuusti juhli mitään. Monet ravintolat pitävät kiinni juhannuksesta kuukauden eteenpäin.
Sitten tulevat manner-espanjalaiset autoillaan ja lentokoneella. Kaikki parkkipaikat täynnä ja rannat. Mutta juhlimisesta ei näy häivääkään, sillä espanjalaiset lomailevat rauhallisesti. Nuoria tulee, mutta hekin käyttäytyvät fiksusti, eivät rällää ja meukkaa.
He tapaavat täällä Kanarialla sukulaisiaan, eivät käytä paljon rahaa.
Olisikohan joku muu parempi paikka bailaamiseen?
Ehdottaisin teidän rempalle Mallorcan Arenal eli Ballerman. Siellä juhlitaan ympäri päiviä ja öitä. Tosin olen kuullut, että pari äijää kerää rahapussit niiltä sammuneilta.
Mallorcalla Palman kaupungissa on aika kova meno, kuitenkin kaupunki on siisti ja täysin jotain muuta kuin kulahtanut turistirysä Ingles. Takavuosien kovimpia bailupaikkoja haettiin Ibizalta, joka on kuulemma taas kovasti nousussa.
Mallorcalla Palman kaupungissa, Arenal eli Ballerman on just siellä Palma de Mallorca.
Siitä on varmaan jotain internetissäkin..
on oltu inglesissä ns. low season ... ja oli kuin aavekaupunki.... ei olis uskonut jos ei olisi itse nähnyt.