Olen pitkään harrastanut teatteria (16 vuotta) asun Turun seudulla ja olen miettinyt mahtaisiko tuo Paimion teatterilinja tuoda harrastukseeni jotakin lisää.
Olisi mahtavaa kuulla opiston käyneiden kokemuksia koulutuksesta. Kannattiko? Oliko lasten leikkikenttä? Kuinka syvälle asioihin mentiin? Oliko koulutus pelkästään esitysten kokoamista vai oliko oikeasti taoriaa ja tekniikoita?
Työ ja koti on niin vahvasti Turun seudulla, joten sen vuoksi en ole uskaltanut Tampereesta tai Lahdesta edes haaveilla, vaan tämä onnistuisi tuossa kaiken kanssa.
Opisto-opiskelu
Opinhaluinen
1
174
Vastaukset 1
- Harkitse tarkkaan
Paimion koulutusta en tunne, mutta tiedän että tämäntyyppiset koulutukset ovat usein tarkoitettu vasta-alkajille. Kannattaa ottaa yhteyttä kouluun ja tutkiskella opettajien taustat, ja ottaa vaikka yhteyttä koulun kautta vetäjään. Ettei tulisi pettymyksiä. Jotain ehkä löytyy avoimesta yliopistostakin, mutta ne ovat lyhyitä kursseja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791702
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109903En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo97666Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä16522