löytyykö toimivaa wi-fi password hacking softaa?

wi-fi password hack?

Mikähän mahtaisi olla sellainen oikeasti toimiva ohjelma, millä voisi noita wi-fi salasanoja hakkeroida? Tietääkö joku?

7

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • smoi

      jos et muista oman wlan purkkisi salasanaa. niin palauta tehdas-asetukset. ja purkin pohjassahan on salasana, jos et ole mennyt sitä muuttamaan.

      näillä tiedoilla pääset eteenpäin varmasti!

      • wifi password hack

        Kiitos vaan vastauksesta, joskaan se ei vastannut kysymykseeni. Eli em. ohjelmaa vielä tiedustelen, jos joku sattuu tietämään.


      • wi-fi password hack
        wifi password hack kirjoitti:

        Kiitos vaan vastauksesta, joskaan se ei vastannut kysymykseeni. Eli em. ohjelmaa vielä tiedustelen, jos joku sattuu tietämään.

        Onkohan tuo bactrack pätevä ohjelma tähän tarkoitukseen? Näkyy olevan linux ohjelma, mutta joku Windows versiokin vissiin tehty. Onko tästä ohjelmasta kokemuksia ja tuosta Windows versiosta?


    • Laitonta hommaa ja lisäksi WPA ja WPA2 suojauksia on erittäin vaikea murtaa jos niiden salasana on riittävän hankala ja pitkä.

      Täällä ei saa neuvoa laittomia hommia.

      • pakkokovastata

        Kysyi ohjelmaa. Milloin ohjelmista on tullut laittomia?


    • lollollollol

      lol

    • backtrack

      "Täällä ei saa neuvoa laittomia hommia." Suomen laki ei kiellä mikäli verkko on omistuksessani - ei ole laitonta tässä tapauksessa.

      Backtrack vain lataukseen, sillä nykyään tehdään kaikki. Tiedäthän kuitenkin että WPA2 avainta ei pysty "hakkeroida" vaan joudut bruteforceamaan avaimen joka voi kestää vuosia, riippuu tietenkin avaimen pituudesta ja monimutkaisuudesta. Käytännössä siis listaat asemat, otat kiinni tiettyyn asemaan, deauthentikoit käyttäjät jotta saat handshaken kaapattua ja tätä sitten bruteforcella joko sanalistalla tai randomina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      47
      7675
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4253
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3735
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3200
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2886
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      65
      2591
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      56
      2455
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      51
      2398
    9. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2349
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2286
    Aihe