Mikähän mahtaisi olla sellainen oikeasti toimiva ohjelma, millä voisi noita wi-fi salasanoja hakkeroida? Tietääkö joku?
löytyykö toimivaa wi-fi password hacking softaa?
7
215
Vastaukset
- smoi
jos et muista oman wlan purkkisi salasanaa. niin palauta tehdas-asetukset. ja purkin pohjassahan on salasana, jos et ole mennyt sitä muuttamaan.
näillä tiedoilla pääset eteenpäin varmasti!- wifi password hack
Kiitos vaan vastauksesta, joskaan se ei vastannut kysymykseeni. Eli em. ohjelmaa vielä tiedustelen, jos joku sattuu tietämään.
- wi-fi password hack
wifi password hack kirjoitti:
Kiitos vaan vastauksesta, joskaan se ei vastannut kysymykseeni. Eli em. ohjelmaa vielä tiedustelen, jos joku sattuu tietämään.
Onkohan tuo bactrack pätevä ohjelma tähän tarkoitukseen? Näkyy olevan linux ohjelma, mutta joku Windows versiokin vissiin tehty. Onko tästä ohjelmasta kokemuksia ja tuosta Windows versiosta?
Laitonta hommaa ja lisäksi WPA ja WPA2 suojauksia on erittäin vaikea murtaa jos niiden salasana on riittävän hankala ja pitkä.
Täällä ei saa neuvoa laittomia hommia.- pakkokovastata
Kysyi ohjelmaa. Milloin ohjelmista on tullut laittomia?
- lollollollol
lol
- backtrack
"Täällä ei saa neuvoa laittomia hommia." Suomen laki ei kiellä mikäli verkko on omistuksessani - ei ole laitonta tässä tapauksessa.
Backtrack vain lataukseen, sillä nykyään tehdään kaikki. Tiedäthän kuitenkin että WPA2 avainta ei pysty "hakkeroida" vaan joudut bruteforceamaan avaimen joka voi kestää vuosia, riippuu tietenkin avaimen pituudesta ja monimutkaisuudesta. Käytännössä siis listaat asemat, otat kiinni tiettyyn asemaan, deauthentikoit käyttäjät jotta saat handshaken kaapattua ja tätä sitten bruteforcella joko sanalistalla tai randomina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2147394
- 594742
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s434714- 753408
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161995Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗301840- 311809
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹441657- 361557
- 1431307