Jos vaan tiiättä niin on semmonenkin ku poke emerald joka on Sapphiren ja rubyn yhistys.
Ois kiva tietää mistä sen voi ladata netistä.
PS:Ei oo suomessa
Ois kiva tietää mistä sen voi ladata netistä.
PS:Ei oo suomessa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 79
Vanhimmat
just tullu japanii!, nii sää kysyt mistä voi kopioida!
se on suomes jo
www.gbxemu.com
tai
www.amardu.net
ootteko varmoi, ettei siin lataus hommelis tuu viruksii?!?!?!?
mä en tiiä siitä kun ei oo itellä sitä
Nii ne pelit saa shareazasta.... eli mene googleen ja laita hakusanaksi shareaza.
ei shareazasta saa melkein mitään poke pelii mul ollu shareaza kohta pari vuotta
mul on ollu shareaza 2päivää on mut sitten mun isä risto suhari poisti sen!!
ei sitä sivua ymmärrä apinakaan jos semmonen menisisille sivulle
siis sille sareca sivulle.se on aivan seka sokkelo.
miten pääsen lilycove citystä , kun olen jo löytänyt team aquan salapaikan, mutta siinä on kaksi team aqualaista jotka eivät päästä sisään.
sitte ku oot käyny siellä lilycove sityssä niin sun pitää käydä siellä missä os se kummitus vuori.
Siinä on ne kaks vartijaa ja se oikeenpuoleinen aina
möläyttelee. Se aina sanoo missä Archie [team aquan
pääjehu] on.
haista sinä mursu paska
sun pitää mennä sille yhelle vuorelle joka on vähän ennen lilcovecitiä
niin et onks se poke rubyn ja sapphiren yhdistys
Ku en oikein tiiä noista... Onko mahdollista saada tietokoneelle näitä pokemoneja, kun joskus muistan että kaveri oli saanu tietsikalle näitä... Vai oliko nämä juuri tietokoneelle? =P Jos oli joku saa neuvoa miten nuo saa toimimaan. ^^
-Kiitos
kyl noita saa PC:lle..kaverilla on joskus ollu..mut en vaan tiä mistä se on niitäki hommannu.
http://www.allstar4life.bravehost.com/
tuolla pitäis olla ihan enkuksi
se ohjelman millä voi pelata pokemon emeraldia?
kiiiiiitos sulle! sain sen! tai nyt se viel lataa...... tuliko sulle viruksia...?
jep mut se on myös redin ja bluen yhistys ja siin on jotai upeita pyramideja, jotain käärme luolia....... ennen näkemätöntä materiaalia vain Game Boy Advance SP:llä! hahaa! mullapa onkin SP!
Mull kans on SP ja on myös se DS. Muuten se Dark version on joku piraatti, ei semmost oikeesti oo, niinku ei oo myöskään Diamondia!
http://koti.mbnet.fi/zyxx/
eihän tuu viruksii mukana?
mullakin on sp ja siinä 9 peliä.
muttei mulla oo emeraldia
noita pokemon sun muita gba-pelejä voi pelata esim. visualboyadvancella, googlesta löytyy.
no jännää mul onkin sp ja ds et ei kannat tul kovistelee millää paskal sp:llä
GBA emulator sen löytää helposti googlesta ja mistä saisi ladattua englannin kielisiä pokemoneja
Osittain, vähän sama niiku Yellow ja Crystal.
En nyt oikein ymmärrä.. Siis mistä sitä Emeraldia oikein löytyy??
pokemon emerald tulee suomeen lokakuussa.jos jota kuta kiinnostaa,sen saa ainakin turkista.jostain saa myös dark sekä celebi´s wood version
mitää se pokemon emeral sit maksaaaaaa ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
celebi´s wood? dark? onko ne parempii ku emerald? tuleeko ne aikasemmin kauppoihin? vastaa! katoin jostain nii joku väitti et emeraldis puhutaan suomee!?!?
se maksaa 50-70€.aika kallis
rauman pop-pelisää se emerald maksaa 45€
onko siis emerald ihan sama, kun ruby ja shappire? mut vaa kaikki poksut (pokemonit)?!?
onko siinä siis ihan perus poksut mitkä on yellowssa? taikka silverin pokemonit? leaf greenin? iiiihan kaikki pokemonit? onkos?
Ei, ei ole. Et voi saada muita kuin hoenn-startterit siinä, ja yhden johto-starterin. Suuri määrä pokemoneja pitää vaihtaa eri peleistä.
ei emeraldissa on muita pieniä eroja mut ne o hyvii
emulen ja kazaan kautta
sen saa ladattuu www.mxemu.com
Mistä sieltä mxemusta saa sen ladattua kun en löydä sitä? Voikko kertoa ohjeen kuten mitä ensin ja mitä sitten?
mist emeraldis saa HM7 waterfall:in
Mistä sää senoot hommannu?!?kun mie haluaisin sen kans!!!!!!!!!!!
mulla on emeraldin piraatti versio ostettu teneriffalta
HM7:n saa steveniltä sootopolis citystä ku groudonin ja kyogren on häätäny
saat sen... ekaks sun pitää mennä 7sali ja tarttet diven (hm). sitten sukellat yhtee kohtaa lähellä sootopolisia ja näät luolan veen alla ja mee sinne, taistele aqua-pomon kaa, sitte meet sootopolisii, siel kyogre ja groudon tappelee ja sun pitää mennä sky towerin yläkertaa siel o rayquaza se menee sootopolisii ja häätää kyogren ja groudonin mee puhumaa stevenin wallacen tai juanin kaa en muista minkä...(ne on salin eessä) ja saat waterfallin
sieltä mist saada kyogre
Mulla on Pokemon Emerald PC:lle mutta tarvisin vielä pari koodia :D
mistä saa englannin kielisen pokemon emeraldin?????
pelikaupoista kauutta maan ja hinta on 49,90.
olen myös kuullu et emeraldissa pääsee johtoon ja kantoon tiedän myös miten.
Emeraldissa EI pääse Kantoon eikä Johtoon, turha toivoakaan.
Jos kuitenkin olet varma asiasta ja sanot muka tietäväsi niin kerro ihmeessä miten.
en tiiä :)
moi pokemon emerald on viel muuta man pokemon peliä taakse päin en muista kaikia versi oita mutta on siinä pokemoneja vanhemistä peleistä kun saphire ja rubu minulla itselläni on rubu ja emerald jos etoo vetänyt rubua läpi niin kysy multa ohjeita
miten lilycoves pääsee sin magma hide outtiin
mene sinne mistä saa meteoriitin niin mene siihen 4salin metsään ja mene suoraa nii maa tärisee ja pääset luolaan...jne..
Minä en enää muista,miten,esim.Poke Emerald muutetaan GBA tiedostoksi!Pliiz HELP ME!
vaihat tiedoston nimeä esim jos sen nimi on emerald2.gbc nii kirjotat siihen vaan gba gbc:n tilalle
En tiedä onko joku paikka jo mainittu mutta tuoosa nyt on ainakin yksi varma.
http://www.doheth.co.uk/roms/
latasin sen mutta kun tallennan ja pelaaan seuraavan kerran ni en pysty lataamaan sitä tallennusta...et jos joku tietäis mikä on vialla ni voitteks kertoo?kiitos.
mistä voi ladata pokemon emerald?tai ruby tai sapphire?
sen saa täältä 100% varmasti. http://www.doheth.co.uk/roms/ ei tuu viiruksii. sielt saa myös fireredin, goldin, redin... kaikki muut paitsi leafgreenin
GBA emulaattorin saa täält http://www.pelikulma.net ja täält saa myös nintendo 64 emun ja aika paljon muita emuja.
latiosta??
on mulla! sen saa liigan jälkeeen ku on puhunu äitille ja valinnu blue:n niin sitte se löytyy ruohikosta! mulla se oli 40 levelillä
Mistä saa GBA Pokemon sapphiren tietokoneelle?
miten sä meinaat saada laitettua tuonne sivuille ittes ku tarvit jonku uk postcoden?
http://www.doheth.co.uk/roms/ kerrokko mulle jos toimis
toimii ja olen hyvin kiitollinen :)nyt vaa pokemonii 24/7 ;D
^^otskikko^^
Ja miksiköhän mulla lukee kaikkien Uusien Pokemon pelien vieressä: Disbled?
Ei toimi Internet Explorer seiskalla, kuten ei moni muukaan ROMien lataus sivusto.
Ja teille kaikille: Jos peliä löydy Nintendon virallisilta sivuilta, kaupasta tai vanhoista suomalaisista lehdistä, se on bootleg versio, eli jonkun koodaajan tekemä muunnelma jostain pelistä. Etsikää Googlesta GameFaqs, ja sieltä peli missä olet ns. jumissa, ja Walkthrough. Lukekaa edellisiä viestejä ennen kun alatte marmattamaan asioista. Ja useimmat GameBoy Advance Pokemon pelit eivät toimi kunnolla emulaattoreilla, eli ei pysty tallentamaan suoraan pelissä vaan pitää tallentaa emulaattorilla. Googlesta kans Bulbapedia niin löytyy paljon Pokemon aiheista tietoa.
että minä halusin pokemon emerald
Kun olen pokemon towerilla niin en voi taistella niit ghosteja vastaa. ni mitä mun pitäis tehä.
Mikä on pokemon emeraldiin Walktrougth koodi? eli siis mikä koodi tarvitaan et voi kävellä seinien läpi??
mitä tarkottaa six dots open three doors ja mitä pitää tehä jotta se avautuu
haluutteko tietää miten emeraldissa saa mewtwoon pitää mennä ostaan se 1000 rahalla mirage islandilta ja sinne pääsee uimalla sinne sky pillarin alapuolelle