Megane Break 1.4, vm 01 kokemuksia?

olen ostamassa ko autoa ja nyt kiinnostaa Teidän kokemuksenne. Mitä VIKOJA ja mitä huomioisitte erityisesti ennen auton ostamista? Tällä on ajettu 80tkm ja vm oli se 2001 ja malli farmari.

Kiitos vastauksista!
52897
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Oletko katsonut Hesarin Tyyppiviat -luettelon?

Äänestä
  • en ollut tajunutkaan että Hesarilla on sellainen palvelu, tsekkaan heti. KIITOS

    Äänestä

Mulla oli v.2000 tommonen....ajoin 75tkm.
Ainoo ongelma oli pölykapselit, jotka hajos renkaita vaihtaessa (2 kertaan), sekä lampunpesimien suuttimet, jotka alko vuotaa.
Tsekkaa että jakohihna vaihdettu...on tyyris vaihdettava.

Äänestä
  • Pölykapseleita varten on oma "avain". Käytä sitä niin kestää. Jakoremmin yhteydessä vaihda myös vesipumppu. Volvolla yhteensä 350 euroa.

    Äänestä

Minulla oli vuoden 2000 farmari 1,4 litran moottorilla. Pelasi hienosti paitsi, että alussa tahtoi palaa polttimoita. Liike aikoi ottaa jopa huoltoon jännitteen alentamiseksi. Vaihtoi lopulta erikoismalliset ajovalopolttimot ja huolet jäivät.

Miksi ei ole enää? No, vaihdoin Mégane Break II:een, joka on vielä parempi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


napu kirjoitti:

olen ostamassa ko autoa ja nyt kiinnostaa Teidän kokemuksenne. Mitä VIKOJA ja mitä huomioisitte erityisesti ennen auton ostamista? Tällä on ajettu 80tkm ja vm oli se 2001 ja malli farmari.

Kiitos vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu