Saan kuukauden pääst hammasraudat ylähampaisiin sekä alahampaiden oikealle puolelle kolmosesta seiskaan. Oon täs miettinyt minkä väriset raudat ottaisin sillä harmaa ja valkoinen ovat mielestäni huonot värit sillä ne ovat huonosti nähtävis ja sit kaikki kysyy mitä sul on hampais, sil niit ei näe kunnol mutta ne vähän näkyy kuitenkin.
voisin ottaa ylähampaisiin joka toisen kuminauhan vihreellä, joka toisen oranssil. Alahampaisiin vaikka sinisel.
Voisitte ehdottaa jotain värivaihtoehtoja. En tiiä mitkä sopis mulle.Sininen, oranssi, punainen tai vihreä sopis mulle. Mul on ruskeat hiukset - ja silmät, pituutta noin 163cm.
Hammasrautojen värivalinnassa ongelma
14
5774
Vastaukset
- tyttö 12w
Joo liittyyki murrosikään tosi paljo. Ja hanki vaik paskan väriset nii ei oo valinta ongelmii. Ja kiitti nauruist:D
- tyttö 12w
Joo liittyyki murrosikään tosi paljo. Ja hanki vaik paskan väriset nii ei oo valinta ongelmii. Ja kiitti nauruist:D
- Anonyymi
Hei! Raudat ei liity mitenkään murrosikään (itse sain ne 10v.) Ja jos ei ole muuta sanottavaa niin ei tarvitse kommentoida. Älä puutu asioihin mistä et tiedä😠
- hamsu33
Moi ! Itse käytin mustaa ja valkoista, ne olivat minusta kivoja :)
- hamsu33
Voisit käyttää vaikka oransseja, mutta oranssi ei kyl ehkä sovi vihreen kanssa ;)
- öö oot outo...
Siis et oo tosissas! Kysyt täällä että minkäväriset hammasraudat otat?! :D mikset kysy joltain tutultas tai jtn oikeesti LOL! xD
- Anonyymi
moi,itelläni on hammasraudat ylähampaissani ja olen käyttänyt kaikkia värejä paitsi ruskeaa,mustaa,vihreää tai pinkkiä mutta seuraavaksi otan pinkit ja hammasrautojen värillä ei ole väliä sillä ne näyttää muutenkin kivalta ihansama minkä väriset otat en tiedä auttoiko tämä yhtään mutta toivottavasti tuli ees jotain mieleen.
- Anonyymi
Sattuuko hmmasrautojen laittaminen??? Saan ylihuomenna raudat. Haluaisin tietää. ☺️ Ja muuten suosittelen tummansinistä tai vaaleenvihreetä. :)
- Anonyymi
Ei kannata olla huolissaan. Sattuu aina tietty vähän mutta olen itse jo tottunut siihen
- Anonyymi
Ola
- Anonyymi
kiva kun saat hammasraudat ne on söpöt
- Anonyymi
Mäki saan joulu kuus mietin et otan pinkit tai liilat
- Anonyymi
Kokeile vaalean sinistä se on tosi cool
- Anonyymi
Mulla on ollut kahdet eri siniset ja liilat hammasraudat. Nyt en tiiä minkä väriset otan?🤔
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945218Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325986SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32415663Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16510792Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3010113Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369551Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476