Asuntomurtojen Asiamiehet.

Hyvä kun murtautuu jonnekin, saaliiksi tulee 10e taskurahoja, käyttökelvoton luottokorttikin, mutta vastaan tulee syyte murhasta ja noin 20000e potti maksettavaksi :D

290 vuotta linnaa jos ei ehdi poistua valtiosta ennen tuomion antamista.
484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Piikitä sitä happoa josko auttaisi.

Äänestä

Painu jo sinne pehmustettuun koppiin ääliö

Äänestä

hyvä kun ehdotit ideaa, että diabeetikot sekä sarjamurhaajat laitetaan samaan koppiin, vaikka vuodeksi, siitä seuraa hyvää, täytyy muistaa että diabeetikoille ei saa tarjoilla lääkkeitä tuona aikana.

Äänestä
  • Sulle syötetään niidenkin edestä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kympinmurhatkin kirjoitti:

Hyvä kun murtautuu jonnekin, saaliiksi tulee 10e taskurahoja, käyttökelvoton luottokorttikin, mutta vastaan tulee syyte murhasta ja noin 20000e potti maksettavaksi :D

290 vuotta linnaa jos ei ehdi poistua valtiosta ennen tuomion antamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu