Tupakointi

OOn 15-v tyttö. Aloitin tupakan polton muutama viikko sitten. Onko mitään suurempia terveysvaikutuksia jos polttaa yhden päivässä? Entä jos vetelee poskareita?
Onko se terveellisempää?
7228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mielestäni tupakoinnista pitäisi laissa säätää keskiraskas ruumiillinen rangaistus.

Äänestä
  • KYLLÄ VITTU

    Äänestä

Voi lapsiparka!
Alaikäiset eivät saa ostaa tupakkaa ja jos joku täysi-ikäinen ostaa alaikäiselle se on rangaistava teko.

Äänestä
  • elmatäti, oot vitunmoinen kukkahattutäti

    Äänestä

POLTA VAA NII SÄ PÄRJÄÄT ELÄMÄSSÄS

Äänestä

Kirjoita ongelmastasi tänne http://lifesolutions.fi/
sivun ala-osassa on painike, josta voi lähettää ongelman anonyymisti

Äänestä

Hei pentu lopeta se tupakan poltto, et sä siitä mitään hyödy, pelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytteli3 kirjoitti:

OOn 15-v tyttö. Aloitin tupakan polton muutama viikko sitten. Onko mitään suurempia terveysvaikutuksia jos polttaa yhden päivässä? Entä jos vetelee poskareita?
Onko se terveellisempää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu