tuli tänä aamuna viesti :
Vastaa START jatkaa!
Tietääks kukaa mikä tää numero on ja onks muille tullu viestejä tästä numerosta? En oo osallistunu mihikkää kilpailuihi tai painellu mitää mainoksia netissä..
Numerosta 17211
5
319
Vastaukset
- poistoon!!!!
Poista se heti
- minulla on loci
Tämä on lociloci ohjelma. Joku on lähettänyt sinulle pyynnön seurata kännykkääsi. Jos vastaat start, hyväksyt sen. Joku tuttusi tai läheisesi haluaa seurata sinua.
https://www.lociloci.com/signup/fi/loyda-lapsi-kannykalla/ Kannattaa joo poistaa tuo viesti. Noihin ei kannata vastata mitään ellei tiedä että mistä se on tullut.
- POISTA VIESTI
Tollaset vistit tulee yleistymään tulevaisuudessa ja niistä tulee puhelimen omistajille vain vaivaa.
Ei kannata mennä vastaamaan tuollaisiin tuntemattomiin kalastelu viesteihin.
Vastaamisesta voi koitua jopa yli 10 euron lasku, jokaisesta vastaus kerrasta.
Jos vastaat, niin luultavasti käy niin, että tulee seuravaa viesti, joka pyytää vastaamaan johonkin toiseen asiaan jne.
Suuri järkytys odottaa sitten, kun kännykkälasku tulee, voi olla useampi 100€, joka noista tuntemattomiin numeroihin vastailemisista aiheutuu.
Aina läytyy niit, jotka menee vastaamaan ja siihen se kalastelu perustuu.- minulla on loci
Et tiedä mistä kirjoitat. Ei kukaan niitä lähetä, jos ei joku ole pyytänyt. Esimerkiksi minun poikani otti locin ja kun tahtoi, että voi seurata minua ja minä häntä, hän kai itse sen startin lähetti minulle hyväksyttäväksi. Nyt näen hänen puhelimensa, vaimonsa puhelimen (ei tiedä, että näen) ja lasten puhelimet. Yhtä ainoaa euroa en ole maksanut siitä. On ollut jo monta vuotta, siitä alkaen kun Zircle lopetettiin.
Siis ei ole tuntemattoman kalastelua. Eikä loci käytä nettiä vaan puhelinten tukiasemia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai938922Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki484781Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414461Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462716Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001536- 401316
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441266Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641192Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391170Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671110