Kun nyt tvkaista loppui, josta täällä Kanariansaarilla on seurattu Suomen tv:tä, tietääkö joku korvaavaa VASTAAVAA netti-tv:tä? En tarkoita noita Areenaa ja muita, joista näkee vain joitakin harvoja ohjelmia ulkomailla, vaan kaikki Suomen maksuttomat ohjelmat näyttäviä yrityksiä. Kiitos asiallisista vinkeistä.
Netti-tv
15
1451
Vastaukset
- search your self
www.google.fi
- Auttoi paljon
Kiitos hienosta vinkistä! Sieltä jo olen etsinyt huonolla menestyksellä.
- Astra-Satelliitti
Meillä on saksalaiset kanavat ja sitä varten otettiin semmosesta satelliittifirmasta ukko tänne ja hän justeerasi Astra-Sateliitin niin, että nähdään kaikki.
Mutta onko niitä muitakin satelliitteja?
Hinta oli 150 euroa, mutta se vaihtelee siitä, paljonko työtä on. Uusissa taloissa se on vain säätökysymys, kun on saatavassa "500" kanavaa. En tiedä, valehteliko.
- Töllöttäjä
Onhan meilläkin Astra-satelliittikanavat, mutta ei sieltä Suomen tv näy, kaikkea muuta kyllä satoja kanavia. Näkyykö teillä Suomen kanavat?
- Astra-Satelliitti
En tiedä, näkyykö meillä Suomen kanavia, kun minä en niitä katso ja mies ei suomea ymmärrä.
Mutta se ukko sieltä satelliittifirmasta on säätänyt jotain, pitäisi vissiin kysyä sieltä.
- KKK.
Kokeile telkku.com
- Töllöttäjä
Kiitos vinkistä! Nauhuri on valitettavasti käytettävissä ainoastaan Suomessa. Ei siis sovellu katsottavaksi Kanariansaarilla.
- Satelliitin säätö
Töllöttäjä kirjoitti:
Kiitos vinkistä! Nauhuri on valitettavasti käytettävissä ainoastaan Suomessa. Ei siis sovellu katsottavaksi Kanariansaarilla.
En tiedä, miten asut, mutta jotkut talonmiehet (presidentit, haha hah) osaa tehdä niitä hommia kanssa.
Kysy talosta.
- Töllöttäjä
Kysyin aluksi, löytyykö Tvkaistaa vastaavaa yritystä, jonka kautta näkyisi Kanariansaarilla kaikki Suomen ilmaiset tv-kanavat ilman ulkomaille lähetettävien ohjelmien osittaista karsimista tekijänoikeudellisista syistä. En ole kuullut, että Gran Canarialla joku katsoisi ilmaisia Suomen tv-kanavia satelliitin kautta. Monia muita maita kyllä mekin katsomme, mutta Suomi jäänee Astra-satelliitin ulottumattomiin. Katsooko joku teistä Suomen ilmaisia tv-kanavia satelliitin kautta? Kyllä täältä löytyy tv-teknikoitakin, ettei tarvitse presidenttejä vaivata.
- BCN BA
Aika paljon kanavia: http://skandinavientv.com/ En ole tutustunut tarkemmin, mutta kalliilta näyyttää. Tarvitsee jonkun boxin..
Olisko muita, sellaista joka toimisi suoraa tietokoneella?
- BCN BA
Watson.fi ei pelaa ulkomailla, harmi.
Taitaa olla tosiaan laitonta lähettää ulkomaille kokonaisia kanavia, kuten tvkaista teki. En kyllä ymmärrä miksi olisi, koska verorahoistahan kaikki ylen ohjelmat maksetaan ja kuka muu noita kanavia kyttäisi muu kuin joku suomipoika, joka ymmärtää tätä mongerrusta - Töllöttäjä
Hurraa!! Tvkaista toimii taas, nyt osoitteessa www.tvkaista.com entisin tunnuksin, ainakin minulla täällä Gran Canarialla.
- Telecinco.es
Tässä yksi vinkki josta näkee kanarian ohjelmia ilmaiseksi.On sarjoja ja ihan live lähetyksiä myös.
Www.telecinco.es
"Directo" niin pääset katsomaan suoria lähetyksiä...ja "series" jos haluat katsoa jotain sarjoja.
Itse olen kovinkin tykästynyt tuohon kanavaan ja katselen paljon sarjoja sieltä ja toki myös liveä.
Toivottavasti tästä on joillekin hyötyä.Itsekin sain tän tiedon täältä palstoilta.
- Kokeiltu on
DNA welhoon saa matka tv:n joka toimii hyvin kanarialla.
- Anonyymi
Entäpä nykyään, lomamatkalla jos haluis katsoa esim. ruutua, niin onnistuuko?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191682
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991508Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37963Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29889Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38841Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50806Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43758Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37750Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56748Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37720