Hyviä kirppareita?

Oon muuttanut Hämeenlinnaan viime vuonna, ja kysyisin tämmöistä:

MistäHML:stä löytää hyviä kirppareita, jotka ovat auki muulloinkin kuin kesällä?
Ja sellaisia joissa olisi monipuolisesti tavaraa, ei pelkkiä naisten- ja lastenvaatteita.

Kiitos!
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No kirpparilla kuin kirpparilla 90 % on kaatopaikkakamaa. 5 % kiinatuotteita (uusia), 5 % käypää joista yli puolet ovat järkyttävän ylihintaisia.

Harvemmin noista mitään löytää järkihinnalla. Näistä kaikista Hämeenlinnan kirppareista saisi yhden kunnollisen, kun järkeistettäisiin mitä annetaan ihmisten sinne viedä.

Tuolla suurkirppikselläkin oli tässä alkoholia yhdessä pöydässä myynnissä. Että sellaista se seuranta on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MMMPPP kirjoitti:

Oon muuttanut Hämeenlinnaan viime vuonna, ja kysyisin tämmöistä:

MistäHML:stä löytää hyviä kirppareita, jotka ovat auki muulloinkin kuin kesällä?
Ja sellaisia joissa olisi monipuolisesti tavaraa, ei pelkkiä naisten- ja lastenvaatteita.

Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu